Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Okiem trenera: Czekamy na nieobecnych

Okiem trenera: Czekamy na nieobecnych

26 sierpnia 2021

Hokeiści Zagłębia zwycięstwem zakończyli ostatni sparing na własnym lodzie pokonując GKS Katowice 4:1. Po kilkudniowych urlopach na podopiecznych Grzegorza Klicha czekają jeszcze dwa wyjazdowe sprawdziany.

Sosnowiczanie wygrali dwa ostatnie sparingi z GKS Katowice. Warto jednak wspomnieć, że w obu zespołach zabrakło kadrowiczów, którzy dzisiaj rozpoczynają walkę w turnieju kwalifikacyjnym do Olimpiady, który rozgrywany jest w Bratysławie.

Zwycięstwo cieszy jednak wynik nie ma tutaj zbyt wielkiego znaczenia. Liczy się gra, a ona była zdecydowanie lepsza we wtorek niż w meczu w Katowicach. Udaliśmy się na urlopy w dobrych nastrojach. Czekamy na powrót do składu nieobecnych zawodników chociaż ci, którzy ich zastępowali pokazali się z dobrej strony – podsumował szkoleniowiec Zagłębia, Grzegorz Klich.

We wtorek bramki Zagłębia strzegł Mikołaj Szczepkowski, zaś na obronie zagrali Michał Nowak i Denis Gawriłow.

W naszym składzie mieliśmy kolejnych dwóch juniorów na obronie oraz daliśmy szansę „Szczepkowi”, który bardzo dobrze wypadł. Z tego należy się cieszyć, że tacy zawodnicy wchodzą do gry i potrafią się wkomponować w ten zespół – dodał Klich.

Po wtorkowym sparingu hokeiści Zagłębia udali się na kilkudniowe urlopy. Na lodzie ponownie spotkają się na początku przyszłego tygodnia.

Spotykamy się w niedzielę na prezentacji drużyny, a od poniedziałku wracamy do pracy. Przed nami jeszcze dwa wyjazdowe sparingi. Widzimy już to lepsze zgranie, jednak cały czas musimy rotować jeszcze składem ponieważ pojawiają się drobne urazy czy kontuzje – zakończył Klich.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin