Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Okiem trenera: Po meczu z Cracovią

Okiem trenera: Po meczu z Cracovią

11 września 2023

Prezentujemy trenerskie podsumowanie po meczu z Comarch Cracovią. Do ostatnich sekund ważyły się losy pierwszego spotkania na nowym „Stadionie Zimowym”.

Początek spotkania należał do nas, rozgrywaliśmy krążek w tercji rywala, którego nie dopuszczaliśmy do strzału. Często jest tak, że gdy się gra dobrze w ofensywie to ta koncentracja w defensywie jest mniejsza i to nas później ukarało – przekazał trener Zagłębia, Piotr Sarnik.

Mimo wypracowanej przewagi dwóch bramek sympatycy Zagłębia do ostatnich sekund drżeli o końcowy wynik. Ostatecznie sosnowiczanie wygrali 4:3.

Pod koniec ten mecz nam przestał się układać. Przy prowadzeniu 4:2 musimy się starać opuszczać naszą tercję, a nie kreować grę bo przydarzyły nam się błędy w tym elemencie. Zawodnicy, którzy wtedy wychodzą na lód mają to zaufanie u trenera więc oczekujemy, by grali bezpiecznie, a nie tracili bramkę – zakończył Sarnik.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin