Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Oldboje żegnają Zimowy!

Oldboje żegnają Zimowy!

29 marca 2023

To już ostatnie chwile na Stadionie Zimowym przy ul. Zamkowej 4 w Sosnowcu.
Już niedługo wszystkie drużyny hokejowe przeniosą się na nowo wybudowany obiekt Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Zanim jednak to nastąpi, z przytupem stare lodowisko pożegnają Oldboye podczas
XXIX Mistrzostw Polski Oldboys w Hokeju na Lodzie,
które odbędą się w dniach 30.03-01.04.2022r.
W zmaganiach udział weźmie 10 drużyn z całej Polski, tj.:

Grupa A Grupa B
Toruń,
Oświęcim,
Krynica&Sanok,
Tychy,
Sosnowiec,
Nowy Targ,
Gdańsk,
Bydgoszcz,
Bytom,
Kraków.

Mecze odbywać się będą w układzie 2×20 minut, w fazie grupowej spotkanie może zakończyć się remisem, natomiast w finałach gdzie zwycięzca musi zostać wyłoniony będzie to 2×20+rzuty karne( jeśli mecz zakończy się remisem).

-Podczas ostatnich Mistrzostw, które odbyły się w Gdańsku, ustaliliśmy, że kolejne odbędą się właśnie w Sosnowcu. Jako gospodarz imprezy, można powiedzieć jesteśmy faworytem, ale to lód zweryfikuje i zobaczymy jak będzie(…) Spotka się 10 drużyn z całej Polski, które zawalczą o tytuł Mistrza. Pierwszy i drugi dzień to zmagania grupowe, gdzie każda drużyna zagra dwa mecze dziennie, natomiast w sobotę odbędą się finały, a także mecze o 5, 7 czy 9 miejsce. Wiadomo mecze o 5 i 7 są grane na luzie ale mecz o 9 miejsce jest ważny, ponieważ drużyna, która zajmie 10 miejsce będzie przed kolejnymi Mistrzostwami rozgrywać baraże o utrzymanie. – tłumaczy Wojciech Sosiński, jeden z graczy Oldboys Zagłębie Sosnowiec w wywiadzie dla Radia ESKA.

Impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego
-Chcemy aby wszystko odbyło się uroczyście, tak otwarcie jak i zakończenie imprezy. Mamy również przygotowane nagrody dla najlepszych drużyn puchary, medale oraz statuetki dla najlepszych zawodników – dodaje Sosiński.

W składzie sosnowiczan pojawią się: T. Dzwonek, B. Cybulski – Ł. Kulik, M. Działo, W. Sosiński, K. Kozłowski, A. Sujka, M. Bartnik, S. Czechowicz, A. Włodarczyk – K. Samek, R. Twardy, A. Sikora, P. Sarnik, Ł. Zachariasz, A. Ślusarczyk, K. Golec, M. Bernat, A. Kurek, J. Molenda, P. Madeksza, J. Fusiński.

Wszystkich kibiców i sympatyków hokeja zapraszamy XXIX Mistrzostwa Polski Oldboys w Hokeju na Lodzie na Stadionie Zimowym w Sosnowcu.
Wstęp wolny!

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin