Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Olli Valtola: Nabraliśmy większej pewności

Olli Valtola: Nabraliśmy większej pewności

29 sierpnia 2023

Fiński napastnik podsumował weekendowy turniej oraz opowiedział jakie to uczucie gdy przeciwnikiem na lodzie jest własny brat.

Jak podsumujesz turniej „Turniej Czterech Prezydentów”?

Olli Valtola: To był naprawdę dobrze zorganizowany turniej. Miło było zagrać przed kibicami Zagłębia. Dzięki tym spotkaniom wiemy co jest dobre w naszej grze, a czego brakuje. Na pewno była to ważna lekcja w ramach przygotowań do sezonu. Jako zespół nabraliśmy też większej pewności pokonaniu zespołu z Kijowa, a zwłaszcza tyszan.

Zagłębie zajęło drugie miejsce. Czego zabrakło w tym ostatnim meczu?

– Unia to bardzo wartościowy i silny zespół. W pierwszej tercji nie byliśmy odpowiednio przygotowani do gry. Druga i trzecia tercja wyglądała już o wiele lepiej w naszym wykonaniu. Zmieniliśmy naszą grę, jednak nie udało nam się osiągnąć korzystnego wyniku.

Jakie to uczucie grać przeciwko starszemu bratu?

– Grałem przeciwko mojemu bratu po raz pierwszy i przyznam, że dało mi to dodatkową motywację. Było to naprawdę fajne przeżycie i nie mogę już doczekać się kolejnych pojedynków z Unią w sezonie zasadniczym.

Czy przed podpisaniem kontaktu z Zagłębiem kojarzyłeś polską ligę?

– Przyznam, że obserwuję i śledzę rozgrywki polskiej ligi odkąd zaczął grać w niej mój brat. Również wielu moich znajomych grało w Polsce i ich opinie na temat polskich rozgrywek były bardzo dobre.

Jak ją można scharakteryzować?

– Polska liga to rozgrywki gdzie jest dużo tzw. fizycznego hokeja. Jest to szybki hokej, więc tak jak każdy z drużyny muszę być na to przygotowany i doskonalić w trakcie sezonu. Dobrze przepracowany okres przygotowań na pewno zaprocentuje w sezonie regularnym.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin