2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Ostatni sprawdzian za nami

Ostatni sprawdzian za nami

1 września 2023

Spotkaniem z JKH GKS Jastrzębie drużyna Zagłębia Sosnowiec zakończyła okres przygotowawczy-meczowy. W ostatnim sparingu sosnowiczanie przegrali w Jastrzębiu-Zdroju 1:4. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył w połowie spotkania Dominik Nahunko.

W premierowej odsłonie gospodarze dwukrotnie znaleźli sposób na pokonanie bramkarza Zagłębia, a oba trafienia dzieliło jedynie 27 sekund. Jako pierwszy do siatki w liczebnej przewadze trafił Marcin Kolusz, a chwilę później kolejną bramkę dołożył Robert Arrak.

Zagłębie kontaktowego gola zdobyło w 29 minucie meczu za sprawą Dominika Nahunko, który wjechał w tercję przeciwnika i szybkim strzałem pokonał Jakuba Lackovića. To było jednak wszystko pod względem strzeleckim na co stać było dzisiaj Zagłębie. Podopieczni Roberta Kalabera natomiast jeszcze dwukrotnie pokonali Mikołaja Szczepkowskiego, który w połowie spotkania zmienił Patrika Spěšnego.

Dokładnie za siedem dni Zagłębie rozpocznie zmagania o punkty. Pierwszym rywalem sosnowiczan w wyjazdowym pojedynku będzie Re-Plast Unia Oświęcim. Dwa dni później podopieczni Piotra Sarnika na nowym „Stadionie Zimowym” zmierzą się z Comarch Cracovią. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety na to spotkanie dostępne są w atrakcyjnej cenie KLIKNIJ I KUP.

JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

1:0 – Kolusz (16:30, 5/4),
2:0 – Arrak (16:57),
2:1 – Nahunko (28:27),
3:1 – Zając (35:30),
4:1 – Bagin (39:40, 5/4)

Kary: 4-6 min

JKH GKS: Lacković (Miarka) – Viinikainen, Kolusz; Freidenfelds, Paś, Rajamäki – Kostek, Bagin; Kopta, Arrak, Ižacký – Wajda, Górny; Zając, Kielbicki, Bernhards – Kamienieu, Martiška; R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.

Zagłębie: Spěšný (Szczepkowski) – Charvát, Šaur; Lingren, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Salo, O. Valtola, Szturc – Krawczyk, Naróg; Nahunko, Sikora, Bernacki – Andrejkiw, Karasiński; Kozłowski, Bucenko, Menc