Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Patryk Krężołek: Przed nami duże wyzwanie

Patryk Krężołek: Przed nami duże wyzwanie

8 maja 2024

Patryk Krężołek to jedyny zawodnik Zagłębia Sosnowiec, który będzie reprezentował nasz klub podczas Mistrzostw Świata w Ostrawie. Z naszym najskuteczniejszym zawodnikiem sezonu 2023/2024 rozmawiamy o ostatnich spotkaniach Biało-Czerwonych oraz zbliżającym się czempionacie, który zostanie rozegrany na lodowiskach w Pradze i Ostrawie.

Jak podsumujesz ten ostatni sprawdzian, który kadra rozegrała w Sosnowcu?

Patryk Krężołek: – Niestety przegraliśmy ten ostatni mecz sparingowy. Myślę jednak, że pokazaliśmy się z dobrej strony. Szkoda tych straconych bramek gdyż można powiedzieć, że było przy tym też trochę przypadku i więcej szczęścia przy tym mieli przeciwnicy. Ten mecz można jednak traktować jako dobry prognostyk przed mistrzostwami.

Szkoda chyba w szczególności tych niewykorzystanych szans w drugiej odsłonie?

– W drugiej tercji zabrakło nam wykończenia przy tych akcjach w szczególności na początku tej odsłony. Staraliśmy się strzelać z każdej pozycji. Tego właśnie brakowało w tych ostatnich meczach kontrolnych. Musimy pracować na bramkarzu gdyż to zwiększy naszą szansę na zdobycie tego gola.

Czy w tym czasie myślisz o swojej dalszej przygodzie z Zagłębiem?

– Teraz głównym tematem są Mistrzostwa Świata i na tym się skupiamy. Po nich na pewno siądziemy do rozmów i będziemy decydować co dalej.

Trener Kalaber postawił na Ciebie co cieszy nasz wszystkich w Sosnowcu. Czujesz presję ciężkiej misji w Ostrawie?

– Zdecydowanie przede mną jak i całą drużyną duże wyzwanie. Słowacy w tym meczu z Żlinie oraz Duńczycy pokazali nam na jakim poziomie będą stały te mecze. Powinniśmy się cieszyć, że możemy się spróbować i powalczyć z takimi drużynami i dać z siebie wszystko.

Polscy kibice spekulują, że największe szanse drużyna będzie miała w starciu z Francją i Kazachstanem. Jak się do tego odniesiesz?

– Myślę, że ciężko przed turniejem rozmawiać o tych szansach z kim mamy szansę, a z kim nie. My musimy sami wewnętrznie skupić się na każdym kolejnym meczu. Musimy zagrać jak najlepiej potrafimy, a czy uda się przy tym wygrać spotkanie to czas pokaże.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin