Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Pechowa porażka

Pechowa porażka

21 stycznia 2022

Kuriozalna bramka wyłoniła zwycięzce dzisiejszego pojedynku, w którym hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali z JKH GKS Jastrzębie 1:2. Wynik mógł być inny jednak sosnowiczanie dwukrotnie nie zdołali wykorzystać rzuty karnego.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście, a rajd Martina Kasperlika zdołał przerwać Michał Czernik. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam z Michałem Kielerem znalazł się Lukas Lundvald, jednak nie trafił on w światło bramki. Zagłębie na prowadzenie wyszło w dziewiątej minucie meczu , a grę z przewagą jednego zawodnika skutecznie wykorzystał Andrej Dubinin posyłając krążek między nogami rywala. Radość w boksie gospodarzy trwała jednak krótko bowiem niecałe dwie minuty później po szybkiej kontrze szans Czernikowi nie dał Kasperlik, który wypalił w okienko.

Na początku drugiej tercji goście przez chwilę grali w podwójnej przewadze jednak nie zdołali jej wykończyć celnym trafieniem. Bliski szczęścia był dwukrotnie Egils Kalns lecz trafiał wprost w Czernika. W 25 minucie Zagłębie mogło wyjść na prowadzenie jednak kapitalnej szansy nie wykorzystał Tomasz Kozłowski, który spudłował. Chwilę później rzut karny mógł wykorzystać Jarosław Rzeszutko jednak po jego strzale krążek tylko odbił się od słupka bramki Kielera.

W szóstej minucie ostatniej tercji przyjezdni po raz pierwszy w dzisiejszym meczu wyszli na prowadzenie po bramce zdobytej w dziwnych okolicznościach. Roman Rác posłał krążek nad bramką, ten następnie odbił się od bandy i po plecach bramkarza Zagłębia wpadł do siatki. Wynik na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry mógł jeszcze zmienić Jewgienij Nikiforow jednak podobnie jak wcześniej jego kolega z drużyny nie wykorzystał podyktowanego rzutu karnego. Tym samym mimo dużo lepszej postawy niż we wtorek w Tychach nasza drużyna po dobrym spotkaniu nie polepszyła swojego dorobku punktowego.

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

1:0 Andrej Dubinin – Lukas Lundvald, Tomasz Kozłowski (08:53, 5/4)
1:1 Martin Kasperlík – Jauhienij Kamienieu (10:01)
1:2 Roman Rác – Kamil Górny (46:44)

Sędziowali: Przemysław Gabryszak (główny), Daniel Lipiński (główny), Michał Gerne (liniowy), Grzegorz Cudek (liniowy)
Minuty karne: 8-10
Strzały: 20-40
Widzów: 400

Zagłębie: M. Czernik (2) – M. Naróg, M. Syrojeżkin, J. Nikiforow, A. Wasiljew, R. Baszyrow – A. Khoperia, O. Jaśkiewicz, D. Nahunko, J. Rzeszutko, M. Bernacki – M. Siergiejew, O. Krawczyk (2), K. Sikora, T. Kozłowski, L. Lundvald (2) – S. Luszniak, D. Kasprzyk, A. Dubinin, J. Blanik.

Jastrzębie: M. Kieler – M. Bryk, K. Górny (2), M. Urbanowicz (4), D. Paś, G. Bondaruk – J. Kamienieu, Ē. Ševčenko, A. Ševčenko, V. Pavlovs, F. Razgals – S. Bahalejsza, A. Kostek, M. Kasperlík, R. Rác (2), E. Kalns (2) – J. Gimiński, M. Horzelski, M. Płachetka, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.

FOTORELACJA ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - JKH GKS JASTRZĘBIE 1:2