Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Piękne chwile na Zimowym

Piękne chwile na Zimowym

21 sierpnia 2022

Przed meczem sparingowym naszej drużyny z czeskim AZ Havirov odbyła się miła uroczystość. Na sali VIP mieliśmy okazję gościć hokeistów Zagłębia Sosnowiec, którzy reprezentowali nasze barwy w latach 60-tych i 70-tych. Na spotkanie przyjechał z Niemiec nawet Lucjan Bartoń.

– Chociaż wymagało to ode mnie dużego zaangażowania i poświęcenia czasu to widok niektórych zawodników, którzy nie widzieli się 40 lat i więcej zrobił na mnie ogromne wrażenie, a u samych zawodników było widać ogromne wzruszenie. Myślę, że pamięć o byłych zawodnikach, którzy tworzyli tak piękną i bogatą w sukcesy historię sosnowieckiego hokeja nigdy nie zostanie zapomniana, a owocem tego będą kolejne jubileusze i rocznicowe spotkania – przekazał nasz kronikarz – Krzysztof Wojtanowski, który był głównym inicjatorem spotkania.

– Bardzo dziękujemy za odwiedziny i obecność na meczu sparingowym Zagłębia. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się cyklicznie, a z Panami będziemy mieli okazję zobaczyć się w nadchodzącym sezonie – podsumował Dyrektor Sekcji – Piotr Majewski. 

Na spotkaniu obecni byli: Paweł Becker, Janusz Kalisz, Adam Świtalski, Franciszek Strzelecki, Leszek Kotasiński, Mieczysław Stachowicz, Mieczysław Nahunko, Lucjan Bartoń, Jerzy Pawłowski, Dyrektor Sekcji Piotr Majewski oraz Krzysztof Wojtanowski.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin