Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Pierwsza tercja zadecydowała

Pierwsza tercja zadecydowała

13 lutego 2022

W zaległym spotkaniu 36 PHL drużyna Zagłębia Sosnowiec przegrała w wyjazdowym pojedynku z JKH GKS Jastrzębie 1:3. Decydująca o losach spotkania była premierowa odsłona, w której nasz zespół stracił trzy bramki.

Niechlubną tradycją jest to, że w Jastrzębiu-Zdroju nasz zespół traci bramkę już na samym początku. Niestety podobnie było również dziś gdyż Mateusz Bryk już w 59 sekundzie znalazł sposób na pokonanie Andrieja Fiłonienki. Defensor gospodarzy wykorzystał grę w liczebnej przewadze i dobił próbę Siarhieja Bahalejszy. Chwilę później mogło być już 2:0 jednak strzał Dominika Pasia zdołał parkanem odbić bramkarz Zagłębia. W siódmej minucie nasz zespół stanął przed wielką szansą by doprowadzić do wyrównania jednak mimo gry w podwójnej przewadze przez minutę wynik nie uległ zmianie. Jak skutecznie wykorzystywać liczebną przewagę miejscowi pokazali natomiast w 13 minucie meczu, a bramkę ponownie po dobitce zdobył Egils Kalns. Chwilę później gospodarze prowadzili już trzema bramkami, a na listę strzelców wpisał się Artūrs Ševčenko.

W drugiej tercji tempo pojedynku spadło, a groźnych akcji nie było zbyt wiele. Nieliczne z nich przeprowadzili sosnowiczanie jednak strzał Adreja Dubinina oraz Rusłana Baszyrowa zdołał powstrzymać Patrik Nechvatal. Czeski bramkarz skapitulował jednak na minutę przed końcem tercji, gdy krążek sprytnie od jego pleców odbił Baszyrow.

W ostatniej odsłonie wynik nie uległ zmianie i to gospodarze mogli cieszyć się z kompletu punktów. Szansę na poprawę rezultatu miał jeszcze Dominik Paś, lecz uderzył w słupek. W końcówce sosnowiczanie grając bez bramkarza przez prawie półtorej minuty nie zagrozili bramce rywala. Bliski szczęścia był Jewgenij Nikiforow jednak z jego strzałem zdołał sobie poradzić Nechvatal.

JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

1:0 Mateusz Bryk – Siarhiej Bahalejsza (00:59, 5/4)
2:0 Egils Kalns – Dominik Paś, Siarhiej Bahalejsza (12:30, 5/4)
3:0 Artūrs Ševčenko – Mateusz Bryk, Ēriks Ševčenko (15:07)
3:1 Rusłan Baszyrow – Dominik Nahunko, Aleksandr Wasiljew (39:00, 5/4)

Sędziowali: Patryk Kasprzyk (główny), Daniel Lipiński (główny), Michał Gerne (liniowy), Wiktor Zień (liniowy)
Minuty karne: 10-14
Strzały: 28-26
Widzów: 450

Jastrzębie: P. Nechvátal – Ē. Ševčenko (2), M. Bryk; A. Ševčenko, V. Pavlovs, F. Razgals (2) – S. Bahalejsza, A. Kostek; G. Bondaruk, R. Rác, D. Paś – K. Górny, M. Horzelski; R. Nalewajka, D. Jarosz, E. Kalns (2) – J. Gimiński (4), J. Kamienieu; P. Pelaczyk, Ł. Nalewajka, M. Płachetka.

Zagłębie: A. Fiłonienko – A. Khoperia (2), M. Syrojeżkin; J. Nikiforow, A. Wasiljew (2), R. Baszyrow – M. Naróg (2), S. Luszniak; D. Nahunko, J. Rzeszutko (2), A. Czwanczikow – O. Krawczyk (4), D. Klinecký; K. Sikora, T. Kozłowski, M. Bernacki – A. Gniewek, K. Opiłka; D. Piotrowicz (2), A. Dubinin, J. Blanik.

JKH GKS Jastrzębie vs Zagłębie Sosnowiec 3:1