Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Pierwsze sparingowe zwycięstwo

Pierwsze sparingowe zwycięstwo

17 sierpnia 2021

Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę kontrolnego pojedynku pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Tauron Podhalem Nowy Targ.

Po pierwszej bezbramkowej tercji na początku drugiej odsłony jako pierwsi drogę do bramki rywala znaleźli goście. Grając w podwójnej przewadze „zamek” swojej drużyny wykorzystał Bartłomiej Neupauer. W 35 minucie do wyrównania mógł doprowadzić Martin Przygodzki jednak trafił wprost w bramkarza gości. Remis na tablicy świetlnej pojawił się jednak w 47 minucie meczu, a krążek z bliska do bramki skierował Dominik Nahunko. Chwilę później „Górale” ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Neupauera, który posłał krążek przy słupku obok przemieszczającego się Michała Czernika.

Zagłębie na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie doprowadziło do wyrównania, a nagranie z lewej strony tafli Dmitri Selutina na bramkę zamienił Tomasz Kozłowski. Dwie minuty później sosnowiczanie po raz pierwszy we wtorkowym pojedynku wyszli na prowadzenie. Oskara Polaka z bliska pokonał Jarosław Rzeszutko, który po kilku próbach wpakował krążek do siatki. Wyrównał na osiem sekund przed syreną kończącą mecz Tomas Franek.

Pięciominutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia więc zwycięzcę wyłonić musiały rzuty karne. W niej skuteczniejsi byli sosnowiczanie, a do bramki rywala trafili Przygodzki i Jewgenij Nikiforow.

– Jeżeli będziemy popełniać tyle głupich kar to nie możemy myśleć o wyrównanej grze. Poza trzecią tercją wyglądało to poprawnie pod względem przewinień. Na pewno musimy być bardziej skuteczni, gdyż my pudłowaliśmy, a Podhale nas punktowało – podsumował spotkanie szkoleniowiec Zagłębia, Grzegorz Klich.

Zagłębie Sosnowiec – Tauron Podhale Nowy Targ 4:3 k. (0:0, 0:1, 3:2 0 – 0:0) k. 2:1

0:1 Neupauer (24:29, 5/3),

1:1 Nahunko (46:25, 5/4),

1:2 Neupauer – Kolusz (47:23, 5/3),

2:2 Kozłowski – Selutin (50:40),

3:2 Rzeszutko – Przygodzki, Nahunko (52:16),

3:3 Franek – Bryniczka (59:52),

4:3 Przygodzki (65:00, decydujący rzut karny)

Kary: Zagłębie – 22 min, Podhale – 14 min.