DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-08-08 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>263</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>265</b><br />
h

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Pierwsze urodziny naszego lodowiska

Pierwsze urodziny naszego lodowiska

10 czerwca 2024

Dokładnie rok temu 10 czerwca 2023 otwarto oficjalnie „Stadion Zimowy” w Zagłębiowskim Parku Sportowym – ArcelorMittal w Sosnowcu.

W meczu inauguracyjnym spotkały się drużyny: Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich kontra dziennikarze TVN24 i Przyjaciele. Pierwsze historyczne spotkanie z udziałem hokejowego Zagłębia odbyło się w sierpniu 2023. Początek prac przy budowie nowego lodowiska w Zagłębiowskim Parku Sportowym rozpoczęto w listopadzie 2020.

W trakcie budowy nowego lodowiska, miałem możliwość sześciokrotnie odwiedzić plac budowy i obserwować jak postępują pracę przy tworzeniu najnowocześniejszego obiektu sportowego w Polsce. Myślę, że Sosnowiec może być dumny nie tylko z lodowiska ale również z hali i boiska piłkarskiego. Osobna kwestia taka moja prywatna chociaż i pewnie wielu kibiców też by sobie tego życzyło, aby nowy „Stadion Zimowy” miał w przyszłości swojego patrona – podsumował nasz oficjalny historyk klubowy Krzysztof Wojtanowski.

Źródło: Kronikarz Zagłębia Sosnowiec – K.Wojtanowski.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin