Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Piotr Sarnik: Cierpliwość się kończy

Piotr Sarnik: Cierpliwość się kończy

24 stycznia 2024

Zagłębie Sosnowiec przegrało w Tychach. Głośnym echem po tym spotkaniu odbija się decyzja sędziów, która wpłynęła na wynik tego meczu.

Graliśmy naprawdę dobry i wyrównany mecz z drużyną, która kandyduje do medalu. Mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy i przegraliśmy znowu niestety. To jest bardzo przykre, bo uważam że zasługiwaliśmy na przynajmniej punkt . Postawiliśmy dzisiaj na Mikołaja, że by też się ogrywał, a przy tym Patrik trochę odpocznie – powiedział po meczu trener Zagłębia, Piotr Sarnik.

Szkoleniowiec Zagłębia odniósł się również do zejścia jego drużyny po krzywdzącej dla drużyny decyzji w ramach protestu.

Zeszliśmy do szatni dlatego bo gdzieś ta cierpliwość się kończy. Nie można dwa razy w sezonie robić takich błędów jak zrobili sędziowie. Ja chce zadać pytanie tym ludziom, którzy odpowiadają za sędziów, czy oni w ogóle mają zrobione badania okulistyczne? Tak się zastanawiam, ponieważ graliśmy pięciu na trzech i gra jest bardziej czytelna, wszyscy dobrze wszystko widzą, nawet ci którzy na hokeju się nie znają. Jeśli w tej sytuacji sędzia nie widział faulu na zawodniku z Tychów, że stracił kija, ale po naszej bramce sędziowie sobie nagle zdecydowali że anulują gola i odeślą naszego zawodnika na karę, to uważam że to jest kuriozalna sytuacja – komentował Sarnik.

Po tej sytuacji sędziowie nałożyli karę na Olli Valtolę, który był daleko od miejsca przewinienia. Wcześniej sędziowie na zegarze wbili przewinienie dla zawodnika z numerem 78, a takiego w składzie Zagłębia nie było.

Chciałbym jeszcze dodać, że kto inny faulował, a kto inny poszedł na karę. Sędziowie kompletnie nie kontrolowali tego meczu, nie widzieli kto tę karę zrobił. Chyba losowali sobie z kapelusza. W play-offach gdzie o wyniku często decyduje jedna bramka coś takiego jak będzie miało miejsce to ja sobie nie wyobrażam reakcji kibiców, sponsorów czy trenerów. Jaki ci ludzie mają mieć kierunek i jak mają pracować z drużyną, jeśli sędziowie tę ciężką pracę niszczą? – zakończył Sarnik.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem www.zklepy.pl 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin