2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Piotr Sarnik: Zawodnicy pokazali charakter

Piotr Sarnik: Zawodnicy pokazali charakter

17 lutego 2024

Zagłębie Sosnowiec kontynuuje serię zwycięstw. W piątek nasza drużyna odrobiła dwubramkową stratę w Toruniu i ostatecznie wygrała po rzutach karnych.

W tym meczu zawodnicy pokazali charakter i wolę walki. W pierwszej tercji mieliśmy dużo sytuacji gdzie mogliśmy objąć prowadzenie i mieć troszeczkę spokojniejszy mecz. Z wyniku 0:2 zawsze gra się ciężko gdyż trzeba się trochę bardziej otworzyć i zaryzykować. Myślę, że w trzeciej tercji zawodnicy pokazali charakter o czym już wcześniej wspominałem, a dodatkowo Patryk w bramce miał świetny dzień. Szczerze mówiąc liczyłem, że ten mecz wygramy w regulaminowym czasie gry widząc naszą grę na cztery minuty przed końcem ale niestety nic nie chciało wpaść. Mieliśmy sporo krążków pod bramką rywala jednak zabrakło skutecznego wykończenia – przekazał po meczu szkoleniowiec Zagłębia, Piotr Sarnik.

Kolejny ligowy mecz sosnowiczanie rozegrają dopiero w piątek, gdyż w niedzielę nasz zespół pauzuje.

Ja uważam akurat, że jest to dla nas dobre. Część zawodników wyleczy kontuzje, a my będziemy mogli popracować kondycyjnie żeby jeszcze bardziej przygotować się do tego play-offu – zakończył Sarnik.