Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Podsumowanie drugiej rundy

Podsumowanie drugiej rundy

9 listopada 2022

Pierwszy mecz trzeciej rundy za nami. Inauguracyjne spotkanie trzeciej partii rozgrywek nasz zespół rozpoczął fatalnie gdyż przegrywał już w Jastrzębiu 0:7, by ostatecznie zanotować porażkę 4:7. Nadszedł czas na podsumowanie drugiej rundy, która dla sosnowiczan nie była najgorsza.

Podczas niej podopieczni Grzegorza Klicha zanotowali trzy wygrane(w tym jedna po dogrywce) i pięć porażek (w tym jedną po dogrywce). Podczas drugiej rundy wiele spotkań sosnowiczan zakończyło się różnicą jednej bramki. Były to pojedynki na własnym lodzie: z JKH 0:1 oraz wyjazdowe z GKS Katowice 2:3 i Re-Plast Unią Oświęcim 1:2.

Silnym punktem naszej drużyny jest Patrik Spěšný, który obecnie zajmuje czwarte miejsce wśród wszystkich bramkarzy ligi ze skutecznością ponad 93% i średnią 2.75 gola na mecz. Spěšný dwukrotnie zachował czyste konto, było to w wyjazdowym meczu z JKH GKS Jastrzębie wygranym 4:0 oraz w zwycięskim meczu nad Marma Ciarko STS Sanok 3:0.

Wśród strzelców ligi na 12 miejscu znajduje się Damian Piotrowicz z siedmioma trafieniami. Z kolei w klasyfikacji kanadyjskiej najlepszym Zagłębiakiem jest również Piotrowicz z 12 punktami. Tyle samo oczek zgromadził kapitan sosnowiczan – Tomasz Kozłowski jednak on ma na swoim koncie ma dwa gole i dziesięć asyst.

Najwięcej karnych minut na swoim koncie ma nasz napastnik – Dominik Nahunko (31 minut). To efekt kary meczu za atak rywala głową w meczu z GKS Katowice za co został automatycznie zawieszony na trzy spotkania. W trójce największych agresorów naszej drużyny znaleźli się także Nikita Bucenko, który stoczył pojedynek pięściarski w meczu z KH Energą Toruń (29 minut) i Jakub Michałowski (22 minuty).

Zagłębie Sosnowiec obecnie plasuje się na 7 miejscu w lidze mając jedno oczko straty do drużyny z Sanoka i trzy punkty przewagi nad zespołem z Torunia.