Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Podsumowanie weekendu na Stadionie Zimowym

Podsumowanie weekendu na Stadionie Zimowym

4 października 2022

Stadion Zimowy to nie tylko sportowe emocje ale również wszystko to, co jest dookoła drużyny seniorskiej i Uczniowskiego Klubu Sportowego. Mimo zerowej zdobyczy punktowej w Polskiej Hokej Lidze, dużo działo się w ten weekend przy Zamkowej 4.

Piątek rozpoczęliśmy meczem z GKS Katowice. Już w 3. minucie Jakub Witecki zamienił podanie Jarosława Rzeszutko na bramkę. Taki wynik utrzymywał się do 11. minuty spotkania. Goście doprowadzili do remisu, a do końca pierwszej tercji nie zobaczyliśmy już goli. W 29. minucie to ponownie Zagłębie cieszyło się z prowadzenia. Niestety ta radość nie trwała długo. Dwie minuty później katowiczanie ponownie doprowadzili do remisu i do końca meczu tylko oni mogli cieszyć się ze zdobytych bramek.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
1:0 Jakub Witecki – Jarosław Rzeszutko, Patryk Kogut (02:57, 5/4)
1:1 Christian Blomqvist – Hampus Olsson (11:04)
2:1 Patryk Kogut – Jarosław Rzeszutko, Dominik Nahunko (28:25, 5/4)
2:2 Brandon Magee – Bartosz Fraszko, Maciej Kruczek (30:04)
2:3 Joona Monto – Bartosz Fraszko, John Murray (36:42)
2:4 Niko Mikkola – Christian Blomqvist, Teemu Pulkkinen (39:21, 5/4)
2:5 Shigeki Hitosato – Bartosz Fraszko, Marcin Kolusz (56:48, 5/4).

Podczas piątkowego meczu o naszych gości VIP zadbał nasz partner – Pizzeria Radełko, który zapewnił poczęstunek dla wszystkich oglądających mecz z GKS Katowice.

Zbilansowany posiłek po piątkowym spotkaniu dostarczył nam Localny Catering, który cały czas czuwa nad jadłospisem naszych hokeistów.

W sobotę na Stadionie Zimowym odbyła się zamknięta ślizgawka dla naszych partnerów oraz sponsorów. Każdy mógł zabrać całą swoją rodzinę. Zainteresowanie było spore, z czego oczywiście bardzo się cieszymy.

W niedzielne popołudnie ponownie nasi hokeiści wyszli na lód, aby zawalczyć o punkty w Polskiej Hokej Lidze. Zanim jednak to nastąpiło drużyna Mikrusów z Uczniowskiego Klubu Sportowego mierzyła się z GKS Jastrzębie. Gościem specjalnym naszej sekcji był Pan Andrzej Fonfara, który obserwował grę nie tylko seniorów, ale również młodszych hokeistów. Pan Andrzej wyróżnił bramkarza drużyny Mikrusów, któremu podarował nowy sprzęt bramkarski. Re-Plast Unia Oświęcim okazała się poza zasięgiem naszej drużyny, a mecz ostatecznie zakończył się porażką 1:6.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

0:1 Erik Ahopelto – Krystian Dziubiński (01:22),
0:2 Michael Cichy – Pawło Padakin (06:40),
0:3 Erik Ahopelto – Roman Diukow, Tommi Laakso (11:51)
0:4 Łukasz Krzemień – Teddy Da Costa, Sebastian Kowalówka (32:47),
1:4 Nikita Bucenko – Witalij Andrejkiw, Tomasz Kozłowski (37:21),
1:5 Andrij Denyskin – Erik Ahopelto, Teddy Da Costa (49:08),
1:6 Sebastian Kowalówka – Dariusz Wanat, Jan Sołtys (49:32).

W szeregach Zagłębia zabrakło Dominika Nahunko, który został zawieszony na trzy spotkania za atak głową rywala, którego dokonał w piątkowym spotkaniu z GKS Katowice. Licencja zawodnicza została zawieszona zgodnie z regulaminem ligi art. 17.2.

Podczas wszystkich naszych meczów ligowych, w przerwach pomiędzy tercjami występują zawodniczki trenujące na co dzień w Klubie Sportowym EDGE” Skating Academy.

Poniedziałek był bardzo przyjemnym dniem dla podopiecznych niektórych grup Uczniowskiego Klubu Sportowego. Kacper Puławski otrzymał swój sprzęt bramkarski, drugi bramkarz pochodzący z Ukrainy – Valerii Chornyi został wyróżniony przez trenerów i dostał dres oraz koszulkę bramkarską. Niespodziankę Michałowi Nakonecznemu sprawił KS Warriors, który zafundował mu nowe łyżwy.

Wczoraj delegacja hokejowego Zagłębia Sosnowiec gościła w Zagłębiowskim Parku Sportowym. Na nowym Stadionie Zimowym trybuny są już kompletne, a całość robi duże wrażenie. Nie możemy doczekać się pierwszego meczu na tym obiekcie.