Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Pokonali „Górali”

Pokonali „Górali”

7 stycznia 2022

Zagłębie lepsze od Podhala. Sosnowiczanie wygrali spotkanie z bezpośrednim rywalem w walce o play-off aż 6:0. Dubletami popisali się Rusłan Baszyrow i Jewgienij Nikiforow.

Zagłębie w dzisiejszym spotkaniu ekspresowo wyszło na prowadzenie bowiem już w 31 sekundzie wynik otworzył Rusłan Baszyrow. Dla naszego nowego napastnika była to pierwsza bramka dla Zagłębia w tym sezonie. Rosjanin sprytnie zagrał krążek zza bramki, a ten odbił się od pleców Pawła Bizuba i wpadł do siatki. Prowadzenie drużyny w szóstej minucie podwyższył Jewgienij Nikiforow, który znalazł się samotnie przed bramkarzem Podhala i po przełożeniu sobie krążka wpakował go przy słupku. Wynik dość jednostronnej tercji ustalił ponownie Baszyrow, któremu krążek idealnie dograł Aleksandr Wasiljew.

Drugą tercję dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy próbowali zdobyć pierwszą bramkę jednak Marcin Kolusz mocnym strzałem nie zdołał pokonać Adrieja Fiłonienkę. W 30 minucie padła za to kolejna bramka dla sosnowiczan. Po dwójkowej akcji szybkim strzałem Bizuba pokonał Nikiforow, który wykorzystał nagranie z lewej strony. Tercja mogła zakończyć się dwubramkowym prowadzeniem Zagłębia jednak Lukas Lundvald mimo położenia na lodzie bramkarza miejscowych trafił w instynktownie podniesioną przez niego łyżwę.

W ostatniej odsłonie na listę strzelców wpisali się jeszcze Kamil Sikora i Adrej Dubinin, którzy przypieczętowali pewne zwycięstwo. Gospodarze mieli również swoje szanse jednak nie potrafili wykorzystać chociażby podwójnej przewagi głównie dzięki dobrej postawie Fiłonienki, który zakończył mecz z czystym kontem.

W niedziele sosnowiczanie odpoczywają z powodu przeniesienia pojedynku z Ciarko STS Sanok. Kolejnym rywalem podopiecznych Grzegorza Klicha będzie we wtorek drużyna KH Energa Toruń. Zagłębie rozegra ten mecz na wyjeździe.

Tauron KH Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)

0:1 Rusłan Baszyrow – Jewgienij Nikiforow, Aleksandr Wasiljew (00:31)
0:2 Jewgienij Nikiforow – Rusłan Baszyrow, Aleksandr Wasiljew (06:42)
0:3 Rusłan Baszyrow – Aleksandr Wasiljew, Jewgienij Nikiforow (12:39)
0:4 Jewgienij Nikiforow – Aleksandr Wasiljew (30:48)
0:5 Kamil Sikora – Lukas Lundvald, Oskar Jaśkiewicz (54:55)
0:6 Andrej Dubinin – Dominik Nahunko, Aleksandr Wasiljew (56:08)

Sędziowali: Michał Baca, Sebastian Kłaczyński (główni) – Mateusz Bucki, Jacek Szutta (liniowi)
Minuty karne: 10-12
Strzały: 24-36
Widzów: 250

Podhale: P. Bizub – D. Tomasik (2), R. Mrugała (4); G. Bondaruk, B. Neupauer, A. Czwanczikow – P. Jelszański, P. Wsół; F. Wielkiewicz, K. Bryniczka (2), M. Kolusz – D. Szurowski, K. Kamieniecki (2); J. Worwa, A. Słowakiewicz, Ł. Siuty – J. Malasiński, W. Bochnak, B. Wsół, M. Soroka.

Zagłębie: A. Fiłonienko – M. Naróg, M. Syrojeżkin; J. Nikiforow (2), A. Wasiljew (2), R. Baszyrow (2) – A. Khoperia, O. Jaśkiewicz; D. Piotrowicz, J. Rzeszutko, M. Przygodzki (4) – S. Luszniak, O. Krawczyk (2); K. Sikora, T. Kozłowski, L. Lundvald – A. Gniewek; D. Nahunko, J. Blanik, A. Dubinin, M. Bernacki.

Tauron KH Podhale Nowy Targ vs Zagłębie Sosnowiec 0:6