Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Ponownie bez gola

Ponownie bez gola

9 października 2022

W meczu 10 kolejki PHL hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali w wyjazdowym pojedynku z GKS Tychy 0:2. Niestety to kolejne spotkanie gdzie nasz zespół nie potrafił strzelić gola.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali miejscowi jednak Bartosz Ciura uderzył wprost w Patrika Spěšnego. Chwilę później silnym strzałem popisał się Roman Szturc, lecz krążek po jego uderzeniu padł łupem bramkarza Zagłębia. W odpowiedzi sosnowiczanie wyprowadzili dwójkową akcję lecz Patryk Kogut nie znalazł sposobu na pokonanie Tomáša Fučíka. W 8 minucie miejscowi wyszli na prowadzenie za sprawą Bartłomieja Jeziorskiego, który w liczebnej przewadze pięknym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Spěšnemu. Zagłębie po stracie bramki próbowało wyprowadzać akcje jednak często były one przerywane przez tyskich defensorów. W ostatniej minucie premierowej odsłony Christian Mroczkowski mógł podwyższyć prowadzenie miejscowych jednak nie trafił czysto w krążek.

W drugiej tercji scenariusz spotkania zbytnio się nie zmienił i ponownie jak pierwszą również i tą jedną bramką wygrali hokeiści GKS Tychy. W 33 minucie pięknym strzałem w okienko popisał się Jean Dupuy, a Zagłębie ponownie grało wtedy w liczebnym osłabieniu. Trzy minuty później po strzale jednego z zawodników Zagłębia Ciura dostał krążkiem w twarz, a na lodzie pojawiła się krew. Obrońca GKS bardzo szybko zjechał do szatni, a służby porządkowe musiały wyczyścić lód.

Dwubramkowa strata sprawiła, że podopieczni Grzegorza Klicha musieli częściej wjeżdżać z krążkiem w tercję rywala. Próby Jarosława Rzeszutko, Jakuba Witeckiego i aktywnego dziś Koguta zdołał jednak pewnie powstrzymać bramkarz GKS Tychy. W końcówce spotkania bramkarz Zagłębia zjechał do boksu jednak to nie przyniosło zmiany rezultatu.

GKS przerwał passę porażek, dla Zagłębia natomiast to szósta przegrana z rzędu. Sosnowiczanie plasują się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

1:0 Bartłomiej Jeziorski – Alexandre Boivin (07:31, 5/4)
2:0 Jean Dupuy – Bartłomiej Pociecha (33:34, 5/4)

Sędziowali: Tomasz Radzik (główny), Sebastian Kryś (główny), Maciej Byczkowski (liniowy), Grzegorz Cytawa (liniowy)
Minuty karne: 6-8
Strzały: 46-24
Widzów: 1535

GKS Tychy: T. Fučík – A. Younan, O. Kaskinen, O. Šedivý, F. Komorski, K. Wróbel – B. Ciura, B. Pociecha, C. Mroczkowski, R. Galant, B. Jeziorski – O. Jaśkiewicz, E. Bagin, R. Szturc, A. Boivin, J. Dupuy – J. Bukowski, O. Bizacki, S. Marzec, F. Starzyński, M. Ubowski.

Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, M. Kotlorz, P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki – A. Khoperia, W. Andrejkiw, D. Danyłenko, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk, J. Michałowski, O. Rzekanowski, N. Bucenko, K. Sikora – S. Luszniak, K. Opiłka, A. Dubinin, J. Łoza, D. Kasprzyk.