Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Porażka na koniec rundy

Porażka na koniec rundy

2 października 2022

Zagłębie Sosnowiec kończy pierwszą rundę rozgrywek PHL z sześcioma punktami na koncie. Nasz zespół czeka jeszcze zaległe spotkanie z Comarch Cracovią, a dzisiaj przegrał z Re-Plast Unią Oświęcim aż 1:6.

W szeregach Zagłębia w dzisiejszym spotkaniu zabrakło Dominika Nahunko. Napastnik sosnowiczan został zawieszony na trzy spotkania za atak głową rywala, którego dokonał w piątkowym spotkaniu z GKS Katowice. Licencja zawodnicza została zawieszona zgodnie z regulaminem ligi art. 17.2.

Dzisiaj po raz pierwszy w bramce Zagłębia Sosnowiec w wyjściowym składzie zadebiutował Sebastian Lipiński. Jego występ nie trwał jednak długo gdyż w 12 minucie zmienił go Patrik Spěšný, a „Lipa” z bagażem trzech bramek zjechał do boksu. Jako pierwszy do siatki Zagłębia trafił Erik Ahopelto, z którego dobitką nie poradził sobie Lipiński. W szóstej minucie prowadzenie podwyższył Michale Cichy, a jako trzeci do siatki trafił ponownie Ahopelto. Przy strzale tym nie popisał się bramkarz Zagłębia, po którego interwencji krążek wturlał się za linię bramkową przy słupku.

Druga tercja nie była już tak jednostronna pod względem wyniku gdyż zakończyła się remisem. W 32 minucie goście prowadzili już czterema bramkami, a szybkim strzałem krążek między parkanami posłał Łukasz Krzemień. W 37 minucie podopieczni Grzegorza Klicha w końcu znaleźli sposób na pokonanie Roberta Kowalówki – strzelcem Nikita Bucenko. Wcześniej bliski szczęścia był Michał Kotlorz jednak krążek po jego uderzeniu uderzył w słupek. Po drugiej stronie tafli również zadźwięczał ten element bramki po strzale aktywnego dzisiaj Ahopelto.

Ostatnia tercja przyniosła dwa trafienia i oba padły łupem oświęcimian. Na 11 minut przed końcem meczu piękną indywidualną akcją popisał się Andrij Denyskin, który przejechał wzdłuż bramki Zagłębia i strzałem z backhandu pokonał Spěšnego. Wynik meczu 26 sekund później ustalił Sebastian Kowalówka, który mocnym strzałem w okienko przypieczętował pewną wygraną Re-Plast Unii Oświęcim.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

0:1 Erik Ahopelto – Krystian Dziubiński (01:22),
0:2 Michael Cichy – Pawło Padakin (06:40),,
0:3 Erik Ahopelto – Roman Diukow, Tommi Laakso (11:51)
0:4 Łukasz Krzemień – Teddy Da Costa, Sebastian Kowalówka (32:47),
1:4 Nikita Bucenko – Witalij Andrejkiw, Tomasz Kozłowski (37:21),
1:5 Andrij Denyskin – Erik Ahopelto, Teddy Da Costa (49:08),
1:6 Sebastian Kowalówka – Dariusz Wanat, Jan Sołtys (49:32).

Sędziowali: Marcin Polak, Mateusz Krzywda (główny) – Andrzej Nenko, Mateusz Kucharewicz (liniowi).
Minuty karne: 12-10.
Strzały: 17-38.
Widzów: 300.

Zagłębie: S. Lipiński (od 11:42 P. Spěšný) – J. Michałowski, W. Andrejkiw; A. Dubinin (2), N. Bucenko, M. Bernacki (2) – M. Naróg, M. Kotlorz; P. Kogut (2), J. Rzeszutko, J. Witecki – O. Krawczyk, A. Khoperia (2); D. Piotrowicz, T. Kozłowski (2), K. Sikora (2) – P. Gosztyła, K. Opiłka; O. Rzekanowski, D. Kasprzyk, D. Danyłenko.

Unia: R. Kowalówka – F. Pangiełow-Jułdaszew, A. Jerofejevs; A. Szczechura, M. Cichy (2), P. Padakin – K. Jākobsons, R. Diukow T. Laakso, K. Dziubiński (4), E. Ahopelto – P. Bezuška, P. Noworyta; T. Da Costa (2), Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek; J. Sołtys, D. Wanat, A. Denyskin (2).