Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Powrót na (nie)właściwe tory

Powrót na (nie)właściwe tory

15 stycznia 2021

Nie było sensacji w pojedynku z liderem. Zagłębie sromotnie przegrało na własnym lodzie z JKH GKS Jastrzębie 1:8.

To, że w dzisiejszym spotkaniu ciężko będzie o zdobycz punktową sosnowiczanie przekonali się już w 51 sekundzie meczu, gdy stracili pierwszego gola. Marek Hovorka dograł krążek z prawej strony tafli, a Zackary Philips bez problemu umieścił go w siatce. Było to jedyne trafienie premierowej odsłony.

W drugiej tercji do siatki rywala ponownie trafiali tylko goście. Prowadzenie w 24 minucie podwyższył Dominik Paś, który trzykrotnie dobijał swój strzał stojąc przed bramką Zagłębia Sosnowiec. Krążek dwukrotnie próbował przymrozić Marcel Kotuła, lecz napastnik JKH wykazał się większym sprytem. Dwie minuty później było już 0:3 dla gości gdyż krążek za linię bramkową skierował powracający po kontuzji Maciej Urbanowicz. Wynik tercji ustaliło trafienie Mateusza Bryka. W 31 minucie meczu sędziowie z zapisu wideo analizowali również akcję Kamila Wróbla, lecz uznali, że krążek po strzale zawodnika nie przekroczył linii bramkowej.

Trzecia tercja nie zmieniła obrazu gry. Sosnowiczanie byli bezradni w swoich akcjach, zaś rywal skutecznie wykańczał swoje próby. Ich efektem były kolejne cztery trafienia, a jedno z nich zaliczył debiutujący w tym sezonie na taflach ekstraligi Marcin Płachetka. Zagłębie w dzisiejszym pojedynku stać było tylko na jednego gola, którego w ostatniej minucie zdobył Rusłan Baszyrow. Była to jednak bramka tylko honorowa na otarcie łez.

Zagłębie Sosnowiec JKH GKS Jastrzębie 1:8 (0:1, 0:3, 1:4)

0:8 Marcin Horzelski Māris Jass, Łukasz Nalewajka (55:54, 4/4),

1:8 Rusłan Baszyrow Jewgienij Nikiforow, Aleksandr Wasiljew (59:21).

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Daniel Lipiński (główni) Grzegorz Cudek, Michał Gerne (liniowi).

Minuty karne: 6-4.

Strzały: 25-53 (8-15, 7-14, 10-24).

Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Zagłębie: Kotuła:  Khoperia, Rodionow; Nikiforow (2), Wasiljew (2), Baszyrow (2) Syrojeżkin,  Ļeščovs; Smal, Dubinin, Rybczik, Domogała, Luszniak; Sikora, Kozłowski, Blanik Opiłka, Gniewek; Piotrowski, Rutkowski, Kulas.

JKH GKS: Nechvátal:  Bryk, Górny; Sawicki (2), Rác, Kasperlík Klimíček, Kostek; Urbanowicz, Hovorka (2), Phillips Jass, Horzelski; Wróbel, Paś, Sołtys Ševčenko, Michałowski; Pelaczyk, Ł. Nalewajka, Płachetka.