Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Pożegnanie starego „Stadionu Zimowego”

Pożegnanie starego „Stadionu Zimowego”

27 września 2023

Lodowisko przy ulicy Zamkowej 4 w Sosnowcu było przez 57 lat areną wielu niezapomnianych meczy.

Wczoraj z inicjatywy naszego kronikarza sekcji hokejowej – Krzysztofa Wojtanowskiego – odbyło się to ostatnie spotkanie. Całkiem inne takie pożegnalne, smutne i napewno dla wielu wzruszające.

Były emocje ale nie te meczowe tylko związane ze wspomnieniami. ,,Stadion Zimowy” był dla wielu z nas drugim domem. Tutaj zostaną wspomnienia i przeżycia. Tutaj też zostanie historia tej sekcji i sukcesy z nią związane, które na zawsze pozostaną w sercach wielu ludzi związanych z hokejowym Zagłębiem.

Na pożegnalnym spotkaniu zasłużeni hokeiści oddali hołd i szacunek temu obiektowi który niestety umiera. W tym historycznym dniu mogliśmy również przywitać najstarszego żyjącego hokeistę który reprezentował hokejowe Zagłębie i specjalnie zaszczycił nas swoją obecnością. Stefan Dziadkiewicz pomimo ukończonych 86 lat nadal ma w sercu Zagłębie i wspomnienia z nim związane.

Dziękujemy wszystkim legendom, które przybyły ma to spotkanie i miały możliwość po raz ostatni przebywać na tym obiekcie.
Korzystając z okazji i przybycia tak dostojnych gości Prezes hokejowej sekcji Adrian Pietrzyk zaprosił wszystkich na mecze hokejowego Zagłębia na nowym ,,Stadionie Zimowym”.

Tekst:Krzysztof Wojtanowski
Fotografie: Michał Chwieduk PZHL

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin