Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Prezes Łukasz Girek: Hokej jest integralną częścią Zagłębia Sosnowiec

Prezes Łukasz Girek: Hokej jest integralną częścią Zagłębia Sosnowiec

1 września 2021

Nowym Prezesem Zagłębia Sosnowiec został Łukasz Girek. Człowiek z pasją, zasadami oraz wizją dotyczącą nie tylko piłkarskiego klubu, ale także naszej sekcji hokeja na lodzie.

Sosnowiec jest miastem sportu, z zaszczepionymi wspaniałymi tradycjami hokejowymi. Pamiętam te czasy, kiedy kibice ze Stadionu Ludowego jechali prosto na Stadion Zimowy, kiedy to Zagłębie rywalizowało z Podhalem czy Polonią Bytom. Wtedy graliśmy o mistrzostwo Polski. Wierzę, że te czasy jeszcze wrócą.

Dla Łukasza Girka bardzo istotne jest szkolenie młodzieży, co potwierdzają jego sukcesy w Akademii Zagłębia.

– Ważne jest także zaszczepienie w dzieciach aktywnego trybu życia. Zarówno w Akademii im. Włodzimierza Mazura jak i Uczniowskim Klubie Sportowym najmłodsi mają okazję do realizacji swoich marzeń. Podczas przerwy w rozgrywkach w hokejowym Zagłębiu Sosnowiec została wykonana bardzo dobra praca pod względem sportowym, organizacyjnym oraz marketingowym. Hokej jest integralną częścią Zagłębia Sosnowiec. Mamy wiele do zrobienia i dołożę wszelkich starań, aby całe Zagłębie, czy to piłkarskie czy hokejowe, rozwijało się prężnie i szło do przodu.

Panie Prezesie życzymy powodzenia oraz wytrwałości w dążeniu do wymarzonych celów!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin