Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Przegrana w Katowicach

Przegrana w Katowicach

29 listopada 2022

Zagłębie Sosnowiec nie sprawiło niespodzianki we wtorkowym meczu w Katowicach i przegrało pojedynek z GKS 1:5.

Przez 40 minut nasz zespół nie zaprezentował zbyt wiele, gdyż nieczęsto stwarzał zagrożenie pod bramką rywala.

W przeciwieństwie do miejscowych, którzy po dwóch tercjach prowadzili czterema bramkami. Dominacja podopiecznych Jacka Płachty mogła być wyższa jednak dwukrotnie po interwencji Patrika Spěšnego krążek zatrzymał się przed linią bramkową. Wynik spotkania w 14 minucie meczu otworzył Joona Monto, po którego strzale krążek odbił się jeszcze od Michała Kotlorza i wpadł do do bramki. Drugie trafienie miało miejsce w 25 sekundzie drugiej tercji, a szybkim strzałem w długi róg popisał się Bartosz Fraszko. Dwie minuty później gospodarze prowadzili już 3:0 za sprawą Patryka Krężołka. Wynik tercji ustalił Monto wykorzystując dwójkową kontrę GKS Katowice.

Na początku trzeciej tercji sosnowiczanie stanęli przed szansą zdobycia honorowej bramki jednak nie zdołali wykorzystać podwójnej przewagi. Bliski szczęścia był dwukrotnie Witalij Andrejkiw, lecz po obu jego strzałach krążek odbił się od słupka. Chwilę później miejscowi zdobyli piątego gola, a błąd Patryka Koguta bez skrupułów wykorzystał Fraszko strzelając bramkę w liczebnym osłabieniu. Zagłębie odpowiedziało tylko jednym trafieniem, a na listę strzelców wpisał się Damian Piotrowicz podczas gry w podwójnej przewadze. Nasz zespół mógł jeszcze zmniejszyć dystans do rywala jednak po mocnym strzale Tomasza Kozłowskiego guma ponownie odbiła się od słupka.

W składzie Zagłębia zabrakło jeszcze Michała Naroga, który być może już jutro wyjedzie na lód.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
1:0 Joona Monto – Hampus Olsson (13:11)
2:0 Bartosz Fraszko – Grzegorz Pasiut, Brandon Magee (20:25)
3:0 Patryk Krężołek – Igor Smal (22:27)
4:0 Joona Monto – Bartosz Fraszko (34:41)
5:0 Bartosz Fraszko (44:27, 4/5)
5:1 Damian Piotrowicz – Jakub Witecki (46:21, 5/3 – odłożona kara)

Sędziowali: Rafał Noworyta (główny), Marcin Polak (główny), Maciej Byczkowski (liniowy), Grzegorz Cytawa (liniowy)
Minuty karne: 18-16
Strzały: 39-31
Widzów: 462

GKS Katowice: J. Murray – M. Rompkowski, D. Musioł (2), B. Fraszko, G. Pasiut (4), B. Magee – N. Mikkola, J. Wanacki, C. Blomqvist, M. Lehtonen (4), T. Pulkkinen – M. Kruczek (2), P. Wajda, H. Olsson, J. Monto (4), S. Hitosato – D. Lebek, J. Prokurat, M. Bepierszcz, I. Smal, P. Krężołek.

Zagłębie: P. Spěšný – L. Motloch (4), M. Kotlorz, P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki (4) – A. Khoperia, W. Andrejkiw (2), M. Bernacki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk (2), J. Michałowski, D. Danyłenko, N. Bucenko, K. Sikora (2) – K. Opiłka, S. Luszniak, K. Stuchlík, A. Dubinin (2), A. Pawlenko.

GKS Katowice vs Zagłębie Sosnowiec 5:1, 29.11.20222