Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Przygotowani rozpoczęte

Przygotowani rozpoczęte

24 maja 2021

W poniedziałkowe popołudnie drużyna Zagłębia Sosnowiec rozpoczęła przygotowania do sezonu 2021/2022.

W zajęciach uczestniczyli głównie polscy zawodnicy, którzy złożyli podpisy pod kontraktami. Zagraniczni hokeiści dołączą już niebawem, gdyż klub finalizuje formalności związane z ich pobytem w Polsce.

Z pierwsza drużyną do sezonu będzie się przygotowywać również dwóch juniorów: Michał Nowak (rocznik 2003, nasz wychowanek) oraz Denis Gawriłow – Rosjanin z polskimi korzeniami – który od sezonu 2020/2021 grał w UKS w CLJ i MHL. Warto wspomnieć, że Gawriłow (rocznik 2003) od tego roku ma polski paszport.

Zagłębie obecnie trenuje w miejscu rozmrożonej tafli ale będzie również korzystać z innych miejskich obiektów jak sala gimnastyczna czy bieżnie przy alei Mireckiego.

Najtrudniejszy okres przygotowań przed nami. Ten pierwszy tydzień będzie taki wprowadzający z jednym treningiem. Później będziemy trenować już dwa razy w ciągu dnia. Przed nami okres przejściowy w czasie, którego dojeżdżać będą kolejni zakontraktowani zawodnicy. Czeka nas sześć tygodni pracy – przekazał trener Zagłębia Sosnowiec, Grzegorz Klich.

Sosnowiczan do sezonu 2021/2022 przygotowywać będzie Jakub Baron, który już w poprzednim sezonie współpracował z drużyną Zagłębia.

Przed nami pierwszy etap przygotowań, który potrwa do pierwszego lipca. Będą to wyłącznie zajęcia „na sucho”. Skupimy się na monitorowaniu zawodników i na tym będziemy bazować podczas tych przygotowań. Na początek pracować będziemy nad budowaniem masy mięśniowej oraz wytrzymałości – przekazał odpowiedzialny za przygotowanie drużyny pod względem fizycznym, Jakub Baron.

FOTORELACJA Z PIERWSZEGO TRENINGU ZAGŁĘBIA

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin