Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Przyjezdni ponownie lepsi

Przyjezdni ponownie lepsi

13 sierpnia 2021

W piątkowym pojedynku kontrolnym górą ponownie goście. Sosnowiczanie przegrali z KH Energą Toruń 1:4.

Zagłębie zanotowało trzecią porażkę sparingową z rzędu jednak sztab szkoleniowy cały czas szuka optymalnych rozwiązań co widać w rotacji składu.

Piątkowy sprawdzian od mocnego uderzenia rozpoczęli hokeiści Zagłębia Sosnowiec jednak będąc w sytuacji sam na sam Mateusza Studzińskiego nie zdołał pokonać Jewgenij Nikiforow. W odpowiedzi groźną kontrę przeprowadził Jarosław Dołęga, po którego silnym uderzeniu krążek odbił się od maski Michała Czernika. Bramkarz Zagłębia skapitulował jednak w 10 minucie, a mocnym strzałem w krótki róg popisał się Eryk Schafer. Dwie minuty później goście prowadzili już dwoma bramkami, a szybką akcję swojego zespołu skutecznie wykończył Robert Arrak.

W drugiej tercji sosnowiczanie próbowali zmniejszyć dystans do rywala jednak krążek po uderzeniu Michała Naroga odbił się od poprzeczki zaś Michaił Syrojeżkin trafił w słupek. W 27 minucie bliski zdobycia kontaktowej bramki był Aleksandr Wasiljew, lecz będąc w klarownej sytuacji nie trafił w światło bramki. W 32 minucie goście ponownie znaleźli sposób na pokonanie Michała Czernika – strzałem z bliska naszego bramkarza pokonał Dominik Olszewski.

Na początku trzeciej odsłony Zagłębie w końcu trafiło do siatki. Po strzale Armena Khoperii krążek odbił się od Tomasza Kozłowskiego i wpadł za linię bramkową. Goście odpowiedzieli niemal natychmiastowo, a na listę strzelców ponownie wpisał się Arrak. W połowie trzeciej tercji Mateusz Zieliński zaatakował kolano Wasiljewa. W obronie zwijającego się z bólu kolegi z drużyny ruszył Nikiforow, który wymierzył rywalowi kilka bokserskich ciosów. Efektem niesportowego ataku była kara meczu dla defensora gości oraz wykluczenie ze spotkania dla napastnika Zagłębia. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany rezultatu i pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny z Torunia.

Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

0:1 Schafer (09:48),

0:2 Arrak (11:00),

0:3 Olszewski (31:28),

1:3 Kozłowski – Khoperia, Mickiewicz (42:02),

1:4 Arrak (43:39).

Kary: 31 min (w tym kara meczu dla Nikiforowa) -35 min (w tym kara meczu dla Zielińskiego)

Zagłębie: Czernik – Khoperia, Syrojeżkin; Bernacki, Wasiljew, Nikiforow – Jaśkiewicz, Bychawski; Przygodzki, Rzeszutko, Rybczik – Naróg, Mickiewicz; Dubinin, Kozłowski, Piotrowicz – Luszniak, Opiłka; Blanik, Sikora, Kapulkin

Toruń: Studziński – Szkodienko, Rodionow; M. Kalinowski, Arrak, Huhdanpää – Zieliński, Jaworski; Zając, Syty, Lehtimäki – Szkrabaw, Kozłow; Limma, Szabanow, Kogut – Skólmowski, Schafer; Mazurkiewicz, Olszewski, Rożkow oraz Dołęga

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin