Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Relacja ze spotkania z Wiesławem Jobczykiem

Relacja ze spotkania z Wiesławem Jobczykiem

18 stycznia 2024

W dniu 17.01. w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu w ramach wystawy „W ślad za krążkiem. 90 lat hokeja w Sosnowcu. 1933-2023”. odbyło się spotkanie z hokejową legendą, Wiesławem Jobczykiem hokeistą, który przez siedem sezonów tworzył historię Zagłębia Sosnowiec, zdobywając pięć tytułów Mistrza Polski.

Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu

Spotkanie otworzył Prezes sekcji hokejowej Zagłębia Sosnowiec  – Adrian Pietrzyk.
Wśród przybyłych gości można było dostrzec zawodników Zagłębia z lat 80-tych, członków grupy kibiców Zagłębia Socios 1933 oraz Stowarzyszenia Kibiców Niepełnosprawych SKN 1906, a także wielu kibiców związanych z sosnowieckim i polskim hokejem.

Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu

Podczas spotkania Wiesław Jobczyk opowiedział o przebiegu swojej kariery. Można było wysłuchać również wielu ciekawych i wzruszających opowieści związanych z okresem gdy hokejowe Zagłębie nie miało sobie równych w kraju, a sosnowieccy zawodnicy byli nazywani hokejowym ,,Cosmosem” Polskiej ligi.

Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu

Nie obyło się również bez wspomnień związanych z pamiętnym meczem z drużyną Radziecką, podczas pamiętnych MŚ w katowickim „Spodku” w 1976. W meczu ze Związkiem Radzieckim Wiesław Jobczyk zdobył 3 gole.

Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu

W wydarzeniu uczestniczył również Emanuel Zielosko kolekcjoner starego sprzętu hokejowego, który specjalnie na tą okazję dostarczył pamiątkowy kij, krążek, kask i rękawice z tego meczu. Spotkanie poprowadził autor wystawy i kronikarz sosnowieckiego hokeja – Krzysztof Wojtanowski.

Foto :Pałac Schoena Muzeum

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin