Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Riley Lindgren: Możemy rywalizować z najlepszymi

Riley Lindgren: Możemy rywalizować z najlepszymi

11 października 2023

O podsumowanie sportowego weekendu na ArcelorMittal Park poprosiliśmy napastnika sosnowieckiego Zagłębia.

Jak podsumujesz dwa ostatnie spotkania na własnym lodzie?

Riley Lindgren:
Przede wszystkim wspaniale jest mieć wsparcie fanów, bardzo to doceniamy. Myślę, że pokazaliśmy, że na tym etapie możemy rywalizować z najlepszymi zespołami w lidze. Wynik końcowy niestety jest inny od tego jaki oczekiwaliśmy ale myślę, że z obu meczów możemy wynieść wiele dobrych rzeczy. Stwarzamy sobie szanse na zdobycie bramki i jeśli kilka z tych prób pójdzie bardziej po naszej myśli, to mamy duże szanse, by zrobić niejedną niespodziankę.

Szybka strata bramki w meczu chyba nie pomaga zbytnio w realizacji założeń meczowych?

Nie tego chcieliśmy ale w takim meczu ważne jest, by o tym jak najszybciej zapomnieć i dążyć do wyrównania. Ucz się na błędach i nie pozwól, aby powtórzyły się one ponownie. W meczu z Unią po zdobyciu gola zagraliśmy solidną końcówkę i jestem dumny z tego, jak nasza drużyna zareagowała po tej bramce. Mieliśmy mnóstwo okazji do zdobycia gola i remisu, a wszystko sprowadzało się do wykończenia i odrobiny szczęścia.

Ale chyba mimo tych porażek udowadniamy, że tym sezonie nie będziemy łatwym rywalem?

Tak. Mamy w szatni świetną grupę zawodników, świetny sztab trenerski, który pomaga nam rywalizować z najlepszymi. Musimy po prostu z dnia na dzień starać się być jeszcze lepsi. Musimy zachować pozytywne nastawienie i pewność siebie w grze oraz wspierać się nawzajem podczas wzlotów i upadków w trakcie sezonu. Ja sam nie mogę się doczekać kolejnych rund.

Jesteśmy właśnie po pierwszej rundzie rozgrywek. Masz już wyrobione zdanie na temat polskiej ligi i jej poziomu?

– Poziom jest bardzo dobry. Szybkość gry jest duża, a w każdej drużynie są rośli i silni gracze. Jestem bardzo podekscytowany możliwością gry w Sosnowcu i w takim gronie. Myślę, że z czasem przyjdą wyniki jakie wszyscy chcemy.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin