Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Rosjanie opuszczą Zagłębie

Rosjanie opuszczą Zagłębie

10 maja 2022

Kończy się wielka niewiadoma na temat rosyjskich zawodników w szeregach Zagłębia Sosnowiec. Żaden z Rosjan nie będzie miał przedłużonego kontraktu i wszyscy będą musieli opuścić zespół.

Zaraz po zakończeniu sezonu Polskę opuścił Evgeniy Nikiforov, który powrócił do rodzinnej Ufy. Teren naszego kraju opuścił także bramkarz Andrei Filonenko. Na decyzje odnośnie gry cały czas w Sosnowcu oczekiwało czterech zawodników. Mimo, że niektórzy z nich tworzyli najlepiej punktujący atak Zagłębia muszą pożegnać się z klubem ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Oprócz wcześniej wspomnianych zawodników umowy zostaną rozwiązane z Aleksandrem Vasilevem i Mikhailem Syroezhkinem. Z Andreiem Chvanchikovem i Ruslanem Bashirovem kontrakty nie zostaną przedłużone.

Jedynym obcokrajowcem zza wschodniej granicy, który będzie miał szansę na kontrakt w Zagłębiu jest Andrei Dubinin, który czeka na polski paszport.

Niestety tracimy bardzo ważnych zawodników. Kosztowało nas wiele pracy, aby pozyskać hokeistów tego pokroju, którzy poza tym, że byli liderami naszej drużyny, to byli również wiodącymi postaciami całej ligi. Ze swojej strony chciałbym każdemu z nich podziękować za to, że reprezentował barwy naszego klubu. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś spotkać w barwach Zagłębia – przekazał Dyrektor Sekcji Hokeja na Lodzie – Piotr Majewski.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin