Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Rusłan Baszyrow: Byliśmy już na dnie

Rusłan Baszyrow: Byliśmy już na dnie

28 lutego 2021

Rusłan Baszyrow to najlepiej sklasyfikowany zawodnik Zagłębia Sosnowiec po sezonie zasadniczym. Rosjanin zakończył go na trzecim miejscu w ligowej klasyfikacji kanadyjskiej zdobywając 16 bramek i 25 asyst.

Gratulacje. Spodziewałeś się, że będziesz w grupie trzech najlepiej punktujących zawodników polskiej ligi?

Rusłan Baszyrow:Dziękuję bardzo za gratulacje za zajęcie trzeciego miejsca. Pamiętajmy jednak, że zawsze ten rezultat osiąga się przy pomocy partnerów z lodu. Końcówkę sezonu mieliśmy naprawdę dobrą i oby to zostało w naszych głowach mając na myśli przyszły sezon.

Czego zabrakło w ostatnim meczu Zagłębia, by zakończyć go zwycięstwem?

Słabo zagraliśmy w szczególności w pierwszej tercji. Dużo sił kosztował nas mecz z Tychami i czuliśmy to w nogach. Były szanse, lecz na pewno brakło szczęścia. Nie zawsze je mieliśmy.

Widzisz siebie dalej jako zawodnika Zagłębia Sosnowiec?

Ciężko mi na ten moment odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno potrzeba trochę czasu, gdyż jesteśmy na etapie rozmów odnośnie kontaktu i przyszłego sezonu. Czekamy wszyscy na to, jak będzie wyglądać drużyna i jakie będą plany na przyszły sezon.

Dobra końcówka nie pozwoliła nam jednak awansować do play-off. Myślisz, że za późno to wszystko zaskoczyło?

Po wzmocnieniach rozegraliśmy się. Wszystkie piątki zostały ułożone i czuliśmy się lepiej na lodzie. Każdy wiedział gdzie jest jego partner z piątki. Na pewno pomogli nam zawodnicy, którzy dołączali do zespołu w ostatnim czasie. Wcześniej przez te szesnaście porażek z rzędu byliśmy już na dnie, a dzięki nim zaczynaliśmy się od niego odbijać.

Kto według Ciebie ma największe szanse na wywalczenia mistrzostwa Polski?


– Już wcześniej wspominałem,że ja sam stawiam na drużynę z Jastrzębia. To właśnie z nimi Zagłębie w tym sezonie rozegrało najcięższe mecze. To jest drużyna, która szybko jeździ i oddaje dużo strzałów. Mają technikę i doświadczenie.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin