Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Serca na lodzie, punkty dla Zagłębia

Serca na lodzie, punkty dla Zagłębia

14 października 2022

Ambitne Zagłębie postawiło się dzisiaj przeciwnikowi. Sosnowiczanie wygrali po dogrywce z Comarch Cracovią 5:4. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w drugiej minucie doliczonego czasu gry Patryk Kogut.

Dzisiejszy mecz po raz pierwszy w PHL sędziował skład mieszany złożony z polskich i ukraińskich arbitrów.

W piątkowym spotkaniu w końcu zobaczyliśmy Zagłębie, które oddawało celne strzały na bramkę przeciwnika. Niemoc drużyny po ponad 165 minutach bez bramki zakończył Michał Naróg, który strzałem spod prawej bandy otworzył wynik spotkania. Trzy minuty później sosnowieckie trybuny ponownie się ożywiły, gdyż krążek z bliska do siatki wpakował Jakub Witecki. Tym razem radość z bramki nie trwała jednak zbyt długo gdyż 20 sekund później kontaktową bramkę zdobył Patryk Wronka, który posłał krążek między parkanami Patrika Spěšnego.

W 27 minucie dzisiejszego spotkania Zagłębie stanęło przed szansą podwyższenia prowadzenia jednak grając w podwójnej przewadze przez ponad minutę nasi zawodnicy nie znaleźli sposobu na pokonanie Roka Stojanoviča. Kolejne dwie minuty wstrząsnęły „Stadionem Zimowym” gdyż hokeiści obu ekip urządzili sobie niezłą kanonadę. Najpierw do siatki Zagłębia trafili kolejno Antoni Dziurdzia, Robert Arrak i Jakub Šaur zaś kontakt z rywalem trafieniem nawiązał Nikita Bucenko. Po 40 minutach na tablicy świetlnej ponownie pojawił się remis za sprawą trójkowej akcji, którą skutecznie wykończył Damian Piotrowicz.

W ostatniej tercji widać było już zmęczenie szczególności w szeregach Zagłębia, które zamykane było we własnej części tafli. Ambicja i walka pomogła jednak podopiecznym Grzegorza Klicha utrzymać remis aż do końcowej syreny. Zwycięzcę wyłonić musiała zatem dogrywka, która zakończyła się po 77 sekundach. Wtedy właśnie grając w liczebnej przewadze krążek pod poprzeczkę wpakował Kogut. Tym samym sosnowiczanie zakończyli passę porażek i dopisują do swojego konta dwa jakże cenne punkty.

Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 5:4 (2:1, 2:3, 0:0, d. 1:0)

4:4 Damian Piotrowicz – Jarosław Rzeszutko, Michał Bernacki (39:00),
5:4 Patryk Kogut – Tomasz Kozłowski (61:17, 4/3).

Sędziowali: Andrij Kicza, Paweł Kosidło (główni) – Serhij Charaberiusz, Michał .Żak (liniowi).
Minuty karne: 10-8.
Strzały: 32-33.
Widzów: 500.

Zagłębie: P. Spěšný (2) – M. Naróg, M. Kotlorz (2); P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki – A. Khoperia, W. Andrejkiw (2); M. Bernacki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk, J. Michałowski; D. Nahunko, N. Bucenko, K. Sikora (2) – A. Gniewek, K. Opiłka; M. Piotrowski, A. Dubinin (2), O. Rzekanowski.

Cracovia: R. Stojanovič – A. Ježek, D. Kapa; M. Kasperlík, R. Rác, R. Sawicki – P. Husák, E. Němec (2); P. Wronka (2), V. Polák, D. Kapica – J. Šaur, J. Gula; S. Brynkus, M. Račuk, Š. Csamangó – D. Tynka; M. Michalski, R. Arrak (4), A. Dziurdzia.