<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>263</b><br />
h

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Sparing na plus

Sparing na plus

15 grudnia 2023

W kontrolnym meczu na własnym lodzie hokeiści Zagłębia Sosnowiec pokonali ukraiński HK Kremenczuk 8:5. Dubletami popisali się dzisiaj Olli Valtola i Nikita Bucenko zaś w drużynie gości Bogdan Seredntskij i Filip Matviienko.

Dzisiejszy mecz toczony był pod dyktando Zagłębia, które w ósmej minucie otworzyło wynik meczu. Po strzale Rileya Stadela krążek musnął Olli Valtola, który zmylił bramkarza gości. Chwile później bliski podwyższenia prowadzenia miejscowych był Andrzej Stojek, lecz jego strzał zdołał wybronić Nikita Hortiuszyn. W 12 minucie prowadzenie sosnowiczan podwyższył Witalij Andrejkiw, który pociągnął z niebieskiej linii i wpakował krążek pod poprzeczkę. Podczas premierowej odsłony goście stworzyli dwie groźne szanse jednak Bogdan Seredntskij nie zdołał pokonać Mikołaja Szczepkowskiego. Tercję zakończyła akcja Domninika Nahunko, który przegrał pojedynek z bramkarzem gości.

Druga tercja zakończyła się remisem, a obie drużyny zdobyły w niej po dwie bramki. Na początku odsłony goście nawiązali kontakt gdy Seredntskij pięknym strzałem skierował krążek pod poprzeczkę. W połowie spotkania na tablicy wyników pojawił się remis po samobójczym trafieniu Nikity Bucenko, którego dogranie niefortunnie przepuścił „Szczepek”. Zagłębie nie pozwoliło jednak rywalowi na nic więcej w tej odsłonie bowiem najpierw rzut karny wykorzystał Riley Lindgren zaś w ostatniej minucie prowadzenie podwyższył Arkadiusz Karasiński.

W ostatniej tercji padło aż siedem bramek, lecz przez większość czasu to Zagłębie kontrolowało przebieg meczu. Różnica mogła być jeszcze większa jednak Andrejkiw nie wykorzystał rzutu karnego. Wspierani przez zawodników z MHL sosnowiczanie wygrali pewnie ten pojedynek. Do zmagań ligowych podopieczni Piotra Sarnika powrócą w najbliższą środę, a do Sosnowca przyjedzie drużyna GKS Tychy.

Zagłębie Sosnowiec – HK Kremenczuk 8:5 (2:0, 2:2, 4:3)

1:0 Valtola – Stadel 7.55

2:0 Andrejkiw – Lindgren 12.40

2:1 Seredntskij 20.52

2:2 Savitskyi 31.21

3:2 Lidngren (rzut karny) 35.40

4:2 Karasiński – Nahunko – Valtola 39.28

5:2 Bucenko – Jarosz 40.50