Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Sportowa inauguracja „Stadionu Zimowego”

Sportowa inauguracja „Stadionu Zimowego”

21 sierpnia 2023

Wielkimi krokami zbliża się wydarzenie, którego w polskim hokeju jeszcze nie było. Na trzech lodowiskach zostanie rozegrany „Turniej Czterech Prezydentów”.

Dla Zagłębia będzie to zarazem wydarzenie związane z prezentacją zespołu oraz sportowym otwarciem nowego „Stadionu Zimowego” w Sosnowcu, który wchodzi w skład nowoczesnego kompleksu ArcerolMittal Park.

Dla nas będzie to tak naprawdę sportowe otwarcie Stadionu Zimowego na ArcelorMittal Park. W Sosnowcu wierzymy, że nowe lodowisko i spółka będą odnosiły sukcesy i w spotkaniach z Unią Oświęcim czy GKS Tychy będziemy przynajmniej równorzędnymi rywalami – przekazał Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Sosnowiczanie w dniach 23-25 rozegrają trzy spotkania, a rywalem naszej drużyny będą kolejno: Sokół Kijów, GKS Tychy oraz Re-Plast Unia Oświęcim. Wszystkie pojedynki rozpoczynać się będą o godzinie 18:00. W środę na kibiców czekać będzie jeszcze dodatkowa atrakcja, gdyż na godzinę 17:00 zaplanowano prezentację drużyny.

Plan spotkań Zagłębia w „Turnieju Czterech Prezydentów”:

23.08.2023 r.
godz. 17:00 – Ceremonia prezentacji drużyny Zagłębia Sosnowiec
godz. 18:00 – Zagłębie Sosnowiec-Sokół Kijów

24.08.2023 r.
godz. 18:00 – Zagłębie Sosnowiec-GKS Tychy

25.08.2023 r.
godz. 18:00 – Zagłębie Sosnowiec-Re-Plast Unia Oświęcim

Na wydarzenie obowiązują karnety zakupione na sezon 2023/2024!

Wszystkie informacje odnośnie karnetów w poniższym linku.

Internetowy informator karnetowy!

Bilety na poszczególne spotkania turnieju:

Na stronie internetowej: Bilety.Zaglebie.eu
Od poniedziałku 21.08.23, godzina 16:00
Jeśli zostaną wolne miejsca to od 14:00 zostaną otwarte kasy biletowe (przed każdym meczem)

Cennik:

Bilety na poszczególne mecze: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł

Karnet na cały turniej (3 mecze w Sosnowcu): normalny 50 zł, ulgowy 40 zł

Rywale Zagłębia w „Turnieju 4 Prezydentów”:

1. Sokół Kijów – aktualny mistrz Ukrainy postanowił, że swój końcowy etap przygotowań do sezonu przepracuje grając z polskimi zespołami. Drużyna z Kijowa sięgała po najważniejsze trofeum swojego kraju aż 14 razy. Warto nadmienić, że w zespole tym w przeszłości występowali nasi dwaj zawodnicy: Nikita Bucenko i Witalij Andrejkiw. Rywal zza wschodniej granicy rozegrał już jeden sprawdzian z polską drużyną. Podobnie jak Zagłębie hokeiści Sokoła zmierzyli się z drużyną GKS Katowice. Górą tego pojedynku była drużyna ze Śląska, która wygrała aż 6:0. Liderem zespołu jest Vladimir Cherdak, który w poprzednim sezonie w 30 spotkaniach zgromadził na swoim koncie 41 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.

2. GKS Tychy – Pięciokrotny Mistrz Polski to drużyna, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Tyszanie od kilku sezonów są zespołem walczącym o medale. Naszych rywali bardzo dobrze zna nasz nowy napastnik, Roman Szturc, który przeszedł do Zagłębia właśnie z drużyny piwnego miasta. Defensorzy naszego zespołu na pewno będą musieli skupić się na Christianie Mroczkowskim, który jest liderem tyszan. W ubiegłym sezonie GKS Tychy zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.

3. Re-Plast Unia Oświęcim – Druga drużyna rozgrywek PHL w sezonie 2022/2023. Kibice w Oświęcimiu są głodni sukcesu. Oświęcimianie ośmiokrotnie sięgali po Mistrzostwo polskiej ligi. Ostatni raz drużyna z lodowiska przy ulicy Chemików dokonała tego w 2004 roku. W przerwie między rozgrywkami Unia mocno przebudowała swoje szyki, a z Oświęcimia odeszło aż trzech czołowych zawodników. W jej szeregach pozostał jednak Andrei Deniskin, który prawdopodobnie będzie walczył o miano lidera zespołu.

Nadchodzący turniej wraz z prezentacją drużyny to wydarzenie, którego nie może przeoczyć żaden sympatyk hokejowego Zagłębia.

Drodzy Kibice Zagłębia Sosnowiec, z ogromną dumą i radością zapraszam Was na uroczyste otwarcie naszego nowego lodowiska! Wasza niezłomna wierność i pasja były dla nas nieocenioną motywacją podczas całego procesu budowy. Razem tworzymy historię i jestem pewien, że nowe lodowisko będzie świadkiem wielu niezapomnianych chwil, które przeżyjemy wspólnie! – przekazał prezes Zagłębia Sosnowiec, Adrian Pietrzyk.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin