Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Syndrom drugiej tercji

Syndrom drugiej tercji

3 lutego 2023

W ostatnim spotkaniu przed przerwą na mecze Reprezentacji Polski hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali na własnym lodzie z Tauron Re-Plast Unią Oświęcim 3:6. Goście wszystkie bramki zdobyli w drugiej tercji.

Przez 20 minut pierwszej odsłony gra Zagłębia wyglądała dobrze. Wysoki pressing pozwolił i przerywanie akcji sprawiły, że tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Zarówno jedna jak i druga drużyna wypracowała sobie szanse jednak po nich nie padła żadna bramka.

Na początku drugiej tercji goście wyszli na prowadzenie. Niestety dla sosnowiczan rywale przeprowadzili kontrę, po której Erik Ahopelto pokonał Sebastiana Lipińskiego. W odpowiedzi Zagłębie rozegrało akcję, po której krążek znalazł się w bramce przyjezdnych za sprawą Tima Friberga. Analiza wideo wykazała jednak, że krążek wpadł do bramki poprzez przestrzeloną boczną siatkę. Sędziowie nie mieli jednak problemu by chwilę później uznać trafienie Patryka Noworyty, który w zamieszaniu pod bramką skierował krążek za linię bramkową. W 35 minucie przyjezdni prowadzili już trzema bramkami, a z bliska gumę do siatki skierował Michael Cichy. Jedenaście sekund później Zagłębie zdobyło pierwszą bramkę po uderzeniu przy słupku Dominika Nahunko. Radość nielicznej publiczności trwała jednak krótko bowiem chwilę później wzdłuż bramki przejechał Ahopelto i pokonał „Lipę”. Bramkarz Zagłębia w tej odsłonie jeszcze raz wyciągał krążek z bramki po akcji Teddyego Da Costy po czym zjechał do boksu. W jego miejsce do końca tercji wjechał Jakub Mentel, który zadebiutował w rozgrywkach ekstraligowych. Debiut ten trwał jednak krótko gdyż tylko niecałe trzy minuty, podczas których Mentel przepuścił strzał Łukasza Krzemienia.

W ostatniej tercji między słupkami ponownie stanął Lipiński, który w tej tercji zachował już czyste konto. Sosnowiczanie dwukrotnie zdołali pokonać bramkarza gości podczas gry w przewadze. Na listę strzelców wpisali się Jarosław Rzeszutko i Aleksandr Pawlenko. W końcówce szkoleniowiec Zagłębia wycofał bramkarza jednak wynik nie uległ zmianie.

Zagłębie Sosnowiec – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 3:6 (0:0, 1:6, 2:0)

2:6 Jarosław Rzeszutko – Dominik Nahunko, Damian Piotrowicz (46:19, 5/4),
3:6 Aleksandr Pawlenko – Jakub Witecki, Christian Blomqvist (48:57, 5/4).

Sędziowali: Robert Długi, Bartosz Kaczmarek (główni) – Wojciech Moszczyński, Michał Gerne (liniowi).
Minuty karne: 6-14.
Strzały: 43-39.
Widzów: 200.

Zagłębie: S. Lipiński (od 37:37 do 40:00 J. Mentel) – M. Naróg (2), M. Kotlorz; J. Witecki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – W. Andrejkiw, A. Khoperia; S. Modén (2), C. Blomqvist, T. Friberg – J. Michałowski, O. Krawczyk; K. Sikora, T. Kozłowski, P. Kogut – L. Motloch, S. Luszniak; A. Pawlenko, N. Bucenko (2), D. Nahunko.

Unia: K. Lindskoug (2) – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons (2); A. Denyskin (2), K. Dziubiński, P. Padakin (2) – R. Diukow, A. Jerofejevs; T. Da Costa, M. Cichy, E. Ahopelto – P. Bezuška (2), P. Noworyta, J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka (2) – M. Noworyta; K. Dudkiewicz, D. Wanat (2), K. Paszek.