Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Szwed dołączył do Zagłębia

Szwed dołączył do Zagłębia

13 stycznia 2023

Kolejny napastnik ze Szwecji wzmacnia szeregi Zagłębia Sosnowiec. Jest nim 27 latek – Tim Friberg.

Friberg obecny sezon rozpoczął w szwedzkiej drużynie Wings HC Arlanda , czyli lidze HockeyEttan (trzeci poziom rozgrywkowy) gdzie w 21 pojedynkach zdobył 9 bramek i 9 asyst. Na ławce kar odsiedział osiem karnych minut. To trzeci napastnik ze Szwecji w szeregach Zagłębia Sosnowiec. Wcześniej do zespołu dołączyli Sebastian Modén i Christian Blomqvist.

Nowy nabytek Zagłębia będzie grał w koszulce z numerem „3” na plecach. Zawodnik powinien zadebiutować w naszym zespole w wyjazdowym pojedynku z Re-Plast Unią Oświęcim. Jego kontrakt obowiązywać będzie do końca sezonu 2022/2023.

Trzy szybkie pytania do nowego napastnika Zagłębia.

Powiedz nam proszę, dlaczego właśnie Zagłębie Sosnowiec?

Tim Friberg : Kiedy dostałem propozycję od Pana Piotra, abym przyjechał do Polski i grał w Zagłębiu pomyślałem, że może to być dla mnie świetne doświadczenie. Zagłębie to dobry klub z dobrą organizacją. Porozmawiałem przed decyzją z Christianem oraz Sebastianem, którzy również niedawno dołączyli do klubu z Sosnowca. Powiedzieli, że są bardzo zadowoleni, więc długo się nie zastanawiałem i przyleciałem do Polski. Uważam, że jest to dla mnie okazja do rozwoju.

Co myślisz o polskiej lidze? Jakie są podobieństwa, a jakie różnice pomiędzy szwedzką i polską ligą?

Przed przyjazdem rozmawiałem z kolegami, którzy grają w Polsce. Powiedzieli mi, że nasze ligi są do siebie bardzo podobne. W grze liczy się szybkość oraz dobre warunki fizyczne. Może trochę różni się ustawienie na lodzie podczas meczu i to jest tak naprawdę największa różnica.

Poznałeś już swoich kolegów z szatni?

– Tak, poznałem. Wydają się bardzo przyjaźnie do mnie nastawieni. Dopiero do nich dołączyłem ale już cieszę się, że jestem w Polsce.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin