<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>263</b><br />
h

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Tradycyjna nerwówka

Tradycyjna nerwówka

16 września 2022

Emocje do samego końca. Tak wyglądało dzisiejsze spotkanie z KH Energą Toruń. Sosnowiczanie mimo trzybramkowego prowadzenia pozwolili rywalowi nawiązać kontakt.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się z dziesięciominutowym opóźnieniem gdyż podczas rozgrzewki pękła jedna z szyb na bandzie i potrzebna była pomoc służb technicznych.

Piątkowe spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli sosnowiczanie, którzy już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Wynik otworzył Jakub Witecki, który strzałem z nadgarstka nie dał szans bramkarzowi gości. „Wiciu” ponownie mógł wpisać się na listę strzelców jednak w siódmej minucie gry krążek po jego strzale odbił się od poprzeczki. Dużo więcej szczęścia chwilę później miał Michał Bernacki, pod którego łyżwę odbił się krążek po próbie Nikity Bucenko i szybkim strzałem podwyższył prowadzenie. Przyjezdni również mieli swoje szanse jednak po uderzeniu Eliasa Elomaa guma odbiła się od słupka bramki Zagłębia. Wynik tercji na 3:0 dla Zagłębia ustalił Jarosław Rzeszutko, który kapitalnie wykończył swoją akcję i po zwodzie pokonał Ervina Muštukovsa.

Druga tercja ukazała zupełnie inną grę Zagłębia, które starało się kontrolować wynik. Zawodnicy z Torunia natomiast częściej rozgrywali krążek w tercji rywala i po jednej takich akcji dwójkową akcję na bramkę zamienił Adrian Jaworski. Trafienie uskrzydliło torunian, którzy zaczęli przeważać na lodzie. Wtedy szybką kontrę w liczebnym osłabieniu przeprowadził Witecki, który strzałem w długi róg uradował sosnowiecką publiczność.

W ostatniej tercji do siatki trafiali tylko goście. Na szczęście dla podopiecznych Grzegorza Klicha wypracowana przewaga wystarczyła mimo że o trzy punkty sosnowiczanie walczyli do ostatnich sekund. Na listę strzelców wpisali się Michał Kalinowski, który z bliska wpakował krążek przy słupku oraz Edmunds Augstkalns w podwójnej przewadze. Warto wspomnieć, że w ostatniej odsłonie krótką wymianę ciosów zafundowali sobie wzajemnie Bucenko i Elomaa za co zostali odesłani do szatni z karą meczu.

Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)

1:0 Jakub Witecki – Patryk Kogut, Oskar Krawczyk (02:17)
2:0 Michał Bernacki – Nikita Bucenko, Tomasz Kozłowski (12:40, 5/4)
3:0 Jarosław Rzeszutko – Jakub Witecki (13:38, 4/4)
3:1 Adrian Jaworski – Michał Zając, Szymon Maćkowski (29:13)
4:1 Jakub Witecki – Michał Kotlorz (38:56, 4/5)
4:2 Michał Kalinowski – Illa Korenczuk (47:02, 5/4)
4:3 Edmunds Augstkalns – Niki Koskinen, Kamil Kalinowski (50:38, 5/3)

Sędziowali: Michał Baca, Mateusz Krzywda (główni) – Artur Hyliński, Sebastian Iwaniak (liniowi)
Minuty karne: 37-35
Strzały: 49-51
Widzów: 400

Zagłębie: P. Spěšný – J. Michałowski, W. Andrejkiw; D. Nahunko (2), N. Bucenko (27), D. Danyłenko – M. Naróg (2), M. Kotlorz (2); P. Kogut, J. Rzeszutko (2), J. Witecki – O. Krawczyk, A. Khoperia (2); D. Piotrowicz, T. Kozłowski, K. Sikora – S. Luszniak, K. Opiłka; O. Rzekanowski, A. Dubinin, M. Bernacki.
Trener: Grzegorz Klich

KH Toruń: E. Muštukovs – A. Jaworski, D. Ihnatenko; M. Syty, K. Kalinowski, I. Korenczuk – M. Zieliński, E. Augstkalns; M. Kalinowski, N. Koskinen (2), M. Viitanen – J. Ahonen, J. Gimiński; D. Olszewski, E. Elomaa (29), E. Jeskanen (4) – E. Schafer, O. Kurnicki; J. Wenker, S. Maćkowski, M. Zając.
Trener: Teemu Elomo