Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Trenerskie podsumowanie

Trenerskie podsumowanie

20 stycznia 2024

Szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec podsumował piątkowe starcie w Nowym Targu. Nasz zespół wygrał to starcie po rzutach karnych.

Każda kolejna minuta tego meczu wskazywała na podobny scenariusz jak ten, który mieliśmy w Sosnowcu gdy graliśmy z Podhalem. Mowa tu oczywiście o jednobramkowym prowadzeniu. W tym meczu mieliśmy swoje sytuacje jednak byliśmy nieskuteczni. Rywal miał ich również sporo, jednak podobnie jak my nie był w stanie ich wykorzystać. Przez pierwsze dziesięć minut tego meczu zagraliśmy bardzo mądrze na pełnej koncentracji. Później straciliśmy gola jednak potrafiliśmy się podnieść i doprowadzić do remisu. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. Tutaj wszystko zależy już od mentalności zawodnika – podsumował spotkanie trener Zagłębia, Piotr Sarnik.

Wczoraj w szeregach Zagłębia zadebiutował fiński napastnik – Valtteri Niemi, który wykorzystał jeden z najazdów w serii rzutów karnych

Ten zawodnik został sprowadzony do Zagłębia w pewnym celu. Nie chciałbym mówić głośno w jakim ale sądzę, że w kolejnych meczach to już będzie widoczne. Wiadomo, że jeden mecz to jest za mało by powiedzieć coś więcej. Musimy dać mu trochę więcej czasu na lodzie, by poznał tempo i styl naszej gry. W karnych widać, jak dany zawodnik radzi sobie z presją więc daliśmy mu również szansę i ją wykorzystał – zakończył Sarnik.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin