Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Trenerskie podsumowanie

Trenerskie podsumowanie

8 listopada 2021

Zagłębie Sosnowiec w ostatnim meczu przed zgrupowaniem kadry przegrało z GKS Tychy grając w mocno osłabionym składzie.

Patrząc na to jakim składem zagraliśmy ten mecz to jestem zadowolony z gry i tego, że zawodnicy walczyli do końca o każdy centymetr lodu. Wiadomo, że jak się przegrywa to nie można być szczęśliwym z tego powodu. Graliśmy bez dwóch pierwszych ataków i ciężko jest zestawić ten zespół. Musimy posiłkować się juniorami – powiedział po meczu szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec, Grzegorz Klich.

Przed drużyną prawie dwa tygodnie przerwy. Będzie to czas by do składu powrócili kontuzjowani zawodnicy.

Wiedzieliśmy, że tak to może wyglądać gdyż te kontuzje jeszcze trochę będą trwać. Ten tydzień przerwy na kadrę to dla nas idealny czas jeżeli chodzi głównie o regenerację tych kontuzjowanych zawodników – dodał trener.

Nie wszyscy zawodnicy Zagłębia będą jednak odpoczywać. Kilku z nich zagra w Tallinie gdzie swoje mecze rozgrywać będzie reprezentacja Polski. Wśród zawodników powołanych znalazł się Michał Czernik, który w pojedynku z GKS Tychy miał sporo pracy.

Cieszymy się, że pokazał się z dobrej strony i kibicujemy mu, żeby dobrze wypadł na kadrze. W niedzielę przepuścił dwie bramki jednak przy obu nie zawinił. Nie mamy do niego zarzutów po wczorajszym meczu i mam nadzieję, że na kadrze pokaże to samo – zakończył Klich.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin