Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Trenerskie podsumowanie inauguracji

Trenerskie podsumowanie inauguracji

9 września 2023

Szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec podsumował pierwszy mecz o punkty w sezonie 2023/2024. Sosnowiczanie mimo odrobienia strat z początku meczu później musieli uznać wyższość rywala i przegrali ostatecznie 3:6.

W tym meczu mieliśmy swoje szansę w szczególności wtedy gdy ten wynik był na styku. Niestety przy wyniku 3:2 sędzia dopuścił do rozpoczęcia meczu gdzie jeszcze na tafli była woda. Na nasze nieszczęście ta woda właśnie zatrzymała krążek gdy wyprowadzaliśmy akcje i po tym rywal strzelił kolejnego gola. Nie powinno być tak, że bez konsultacji z trenerami sędzia zaczyna grę przy takim stanie lodu. Wiadomo, że mogło to się stać również po drugiej stronie tafli jednak ta sytuacja miała wpływ na ten mecz, gdyż później musieliśmy grać bardziej ofensywnie i musieliśmy gonić ten wynik. Wtedy zaczęły pojawiać się błędy w kryciu, a Unia ma takich zawodników, którzy potrafią to wykorzystać – podsumował spotkanie trener Zagłębia Sosnowiec, Piotr Sarnik.

Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie już jutro Comarch Cracovia. Bilety na to spotkanie cały czas są dostępne na stronie: bilety.zaglebie.eu

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin