2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Trzy punkty dla Zagłębia

Trzy punkty dla Zagłębia

6 lutego 2022

Komplet punktów w niedzielnym spotkaniu zanotowali hokeiści Zagłębia Sosnowiec, którzy pokonali Tauron KH Podhale Nowy Targ 4:2.

Mimo, że w dzisiejszym spotkaniu padło sześć bramek to spotkanie mówiąc potocznie nie porywało. Wynik już w trzeciej minucie otworzył Aleksandr Wasiljew, który przejechał przed bramką i posłał krążek obok interweniującego Pawła Bizuba. Kolejną groźną akcję wartą odnotowania przeprowadzili goście jednak mocny strzał Roberta Mrugały powstrzymał Michał Czernik. Jeszcze w pierwszej tercji Zagłębie mogło prowadzić dwoma golami jednak Rusłan Baszyrow nie trafił w światło bramki będąc w klarownej sytuacji.

W 28 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Bartłomiej Neupauer z bliska posłał krążek w światło bramki, z którym nie poradził sobie Czernik. Remis utrzymał się jedynie przez niecałe dwie minuty bowiem chwilę później mocnym strzałem z linii bulika popisał się Tomasz Kozłowski. Tercję zakończyła bramka Jarosław Rzeszutko, który wyjechał z prawej strony tafli i wcisnął krążek za linię bramkową.

Na początku trzeciej tercji przyjezdni nawiązali kontakt, a grę z przewagą jednego zawodnika na bramkę zamienił Ondřej Volráb, który przymierzył pod poprzeczkę. Pięć minut później podanie z prawej strony na bramkę zamienił Dominik Nahunko zwiększając prowadzenie Zagłębia do dwóch bramek. Taki stan utrzymał się do końcowej syreny mimo że w ostatnich sekundach „Górale” grali z przewagą dwóch zawodników.

Zagłębie Sosnowiec – Tauron KH Podhale Nowy Targ 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

1:0 Aleksandr Wasiljew – Jewgienij Nikiforow, Rusłan Baszyrow (03:07)
1:1 Bartłomiej Neupauer – Jakub Worwa (28:41)
2:1 Tomasz Kozłowski – Kamil Sikora, Daniel Klinecký (30:26)
3:1 Jarosław Rzeszutko (38:58)
3:2 Ondřej Volráb – Bartłomiej Neupauer (40:52, 5/4)
4:2 Dominik Nahunko – Jewgienij Nikiforow, Aleksandr Wasiljew (45:39, 5/4)

Sędziowali: Marcin Polak (główny), Mariusz Smura (główny), Wojciech Czech (liniowy), Michał Żak (liniowy)
Minuty karne: 10-12
Strzały: 40-21
Widzów: 600

Zagłębie: M. Czernik – A. Khoperia, M. Syrojeżkin, J. Nikiforow, A. Wasiljew, R. Baszyrow – M. Naróg, O. Jaśkiewicz, D. Nahunko, J. Rzeszutko, A. Czwanczikow – O. Krawczyk, D. Klinecký, K. Sikora, T. Kozłowski, M. Bernacki – A. Gniewek, K. Opiłka, D. Piotrowicz, A. Dubinin, J. Blanik.

Podhale: P. Bizub – D. Tomasik, M. Sulka, J. Worwa, B. Neupauer, Ł. Siuty – O. Volráb, R. Mrugała, B. Wsół, K. Bryniczka, J. Malasiński – P. Wsół, K. Worwa, T. Kapica.

Zagłębie Sosnowiec vs Tauron KH Podhale Nowy Targ 4:2