2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / W Krakowie lepsi gospodarze

W Krakowie lepsi gospodarze

2 listopada 2022

W zaległym spotkaniu pierwszej rundy PHL hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali w Krakowie aż 1:6. Jedynego gola dla naszego drużyny zdobył w drugiej tercji Nikita Bucenko.

Z perspektywy całego spotkania to „Pasy” dominowały na lodzie, a to przełożyło się na końcowy wynik. Pierwsza tercja zakończyła się minimalnym prowadzeniem miejscowych, a gola dającego prowadzenie swojej drużynie zdobył Patrik Husák, który dobił uderzenie Marka Račuka. Wcześniej podopieczni Grzegorza Klicha mogli mówić o dużym szczęściu gdyż krążek po strzale Mateusza Michalskiego odbił się od słupka, zaś próbę Romana Raca powstrzymała poprzeczka. Sosnowiczanie w premierowej odsłonie oddali tylko sześć strzałów z czego żaden nie stworzył większego zagrożenia.

W 31 minucie meczu gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą Patryka Wronki, który wyjechał zza bramki po wcześniejszej akcji i mocnym strzałem nie dał szans Patrikowi Spěšnemu. Dwie minuty później padła kontaktowa bramka dla Zagłębia. Po akcji Kamila Sikory, który przedarł się przez defensywę miejscowych krążek zdołał odbić David Zabolotny jednak przy szybkiej dobitce Bucenki musiał skapitulować. Strzelona bramka uskrzydliła naszą drużynę, która śmielej atakowała bramkę rywala czego efektem było wykluczenie dla jednego z zawodników „Pasów”. Podczas przewagi sosnowiczanie zamiast doprowadzić do wyrównania to pozwolili sobie strzelić kolejnego gola – strzelcem Vojtěch Polák. Tercję zakończyła bramka Michalskiego, który posłał krążek między parkanami bramkarza Zagłębia.

W ostatniej odsłonie scenariusz spotkania nie zmienił się. Podopieczni Rudolfa Roháčka przeważali na lodzie czego efektem były dwie kolejne bramki. Pierwszą z nich podczas liczebnej przewagi zdobył Erik Němec pakując krążek pod poprzeczkę zaś wynik meczu na 6:1 ustalił aktywny dzisiaj Polák.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

1:0 Patrik Husák – Marek Račuk, Mateusz Michalski (14:10)
2:0 Patryk Wronka – Damian Kapica, Vojtěch Polák (31:05)
2:1 Nikita Bucenko – Kamil Sikora, Dominik Nahunko (33:09)
3:1 Vojtěch Polák – Patryk Wronka (36:04, 4/5)
4:1 Mateusz Michalski – Marek Račuk, Erik Němec (39:31)
5:1 Erik Němec – Damian Kapica, Vojtěch Polák (44:35, 5/4)
6:1 Vojtěch Polák – Jiří Gula, Patrik Husák (57:45)

Sędziowali: Patryk Pyrskała (główny), Sebastian Kryś (główny), Wojciech Czech (liniowy), Dariusz Pobożniak (liniowy)
Minuty karne: 4-6
Strzały: 51-32
Widzów: 400

Cracovia: D. Zabolotny – J. Šaur (2), J. Gula, M. Kasperlík, R. Rác, R. Sawicki – S. Kinnunen, D. Krejčí, P. Wronka, V. Polák, D. Kapica – P. Husák, M. Bdžoch, E. Němec, M. Račuk, M. Michalski – A. Dziurdzia, D. Tynka, S. Brynkus (2), A. Ježek, Š. Csamangó.

Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, M. Kotlorz, P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki – A. Khoperia (4), W. Andrejkiw, M. Bernacki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk (2), J. Michałowski, D. Nahunko, N. Bucenko, K. Sikora – K. Opiłka, P. Gosztyła, D. Danyłenko, A. Dubinin, O. Rzekanowski.