Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Walka i ambicja zapunktowała

Walka i ambicja zapunktowała

10 stycznia 2021

Niespodzianka w Sosnowcu. Zagłębie pokonało Re-Plast Unię Oświęcim 3:2 walcząc do ostatnich sekund o korzystny wynik.

Wynik spotkania już w trzeciej minucie mógł otworzyć Aleksandr Waslijew, lecz z bliska posłał krążek wprost w Sebastiana Lipińskiego. Bramkarz gości skapitulował jednak trzy minuty później, a błąd obrony oświęcimskiej na bramkę zamienił Jewgienij Nikiforow. Goście jedną z groźniejszych akcji wypracowali w 18 minucie, lecz krążek po uderzeniu z backhandu przez Patrika Luže odbił się od słupka. W odpowiedzi sosnowiczanie przeprowadzili kontrę, po której guma odbiła się od poprzeczki. Krążek odbił się tak szybko, że potrzebna była analiza wideo, która wyjaśniła, że bramki nie było.

Problemu z uznaniem trafienia duet sędziowski nie miał natomiast w 21 minucie meczu, gdy z bliska Michała Czernika pokonał Eliezer Sherbatov. Radość w boksie gości nie trwała jednak zbyt długo bowiem 32 sekundy później golem odpowiedział Andrej Dubinin. Napastnik Zagłębia urwał się defensorom Unii i strzałem z backhandu pokonał Lipińskiego. Ostatni głos drugiej odsłony należał jednak do przyjezdnych, a szybkim strzałem sprzed bramki w końcówce popisał się Daniił Oriechin.

Spotkanie rozstrzygnęła akcja z 48 minuty pojedynku. Trójkową wymianę krążka na bramkę zamienił Tomasz Kozłowski, który utonął w uściskach swoich kolegów z zespołu. Na ponad dwie minuty przed końcem meczu szkoleniowiec gości wycofał bramkarza jednak sosnowiczanie nie dali sobie wydrzeć korzystnego wyniku i zasłużenie cieszyli się z kompletu punktów.

Zagłębie Sosnowiec Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

1:0 – Jewgienij Nikiforow (07:43),

1:1 – Eliezer Sherbatov – Teddy Da Costa, Victor Bartley (21:00),

2:1 – Andrej Dubinin – Igor Smal, Iwan Rybczik (21:32),

2:2 – Daniił Oriechin – Eliezer Sherbatov, Teddy Da Costa (39:33),

3:2 – Tomasz Kozłowski – Jakub Blanik, Aleksandr Rodionow (48:56),

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Dawid Mazur (główni) Maciej Waluszek, Wiktor Zień (liniowi).

Minuty karne: 4 (w tym 2 minuty kary technicznej) 0.

Strzały: 19-39 (5-11, 7-13, 7-15).

Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Zagłębie: Czernik Khopeia, Rodionow; Nikiforow, Wasiljew, Baszyrow Syrojeżkin, Naróg; Smal (2) Dubinin, Rybczik Ļeščovs, Luszniak; Sikora, T. Kozłowski, Blanik Domogała, Gniewek; Piotrowski, Rutkowski, Kulas.

Unia: Lipiński Glenn, Luža; McKenzie, Kalan, Koblar Bartley, Pretnar; Sherbatov, Da Costa, Oriechin   Zat’ko, P. Noworyta; Dudkiewicz, Trandin, Przygodzk M. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Malicki oraz Piotrowicz.