Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Witalij Andriejkiw dołączył do treningów z drużyną

Witalij Andriejkiw dołączył do treningów z drużyną

4 lipca 2022

Witalij Andriejkiw trenuje już zespołem Zagłębia Sosnowiec. Defensor to pierwszy z trzech zawodników z Ukrainy, który jest już w Polsce. Pozostała dwójka powinna dołączyć do drużyny w drugiej połowie lipca i wspólnie z nią rozpocząć drugi etap przygotowań do sezonu 2022/2023.

Andriejkiw, który w przeszłości reprezentował już barwy Zagłębia po siedmiu sezonach ponownie założy koszulkę naszej drużyny.

W przeszłości wszystko mi tutaj pasowało i kiedy pojawiła się możliwość powrotu to z niej skorzystałem. Wierzę, że w nadchodzącym sezonie ta drużyna pokaże przyzwoity hokej. Na tą chwilę ciężko coś powiedzieć na temat hokeja na Ukrainie. Jest dużo niejasności ale wierzę, że hokej na Ukrainie przetrwa. Będzie słabszy ale najważniejsze by był – powiedział nowy obrońca Zagłębia, Witalij Andriejkiw.


Nowy defensor sosnowiczan to zarazem reprezentant Ukrainy. W maju reprezentował barwy swojego kraju na tyskim czempionacie.

Organizacja tego turnieju była na dobrym poziomie. Wszystko było tak jak należy. Oczywiście pamiętam mecz z Polską gdyż było to jedno z najciekawszych spotkań tamtych mistrzostw – dodał nowy zawodnik naszego zespołu.


Oprócz Andriejkiwa w tym sezonie w Zagłębiu zobaczymy jeszcze Nikitę Butsenko i Dmytro Danylenko. Cała trójka już wcześniej występowała w barwach jednej drużyny.

To są dobrzy zawodnicy, którzy wzmocnią naszą drużynę w nadchodzącym sezonie. Znamy się, więc ich obecność na pewno wpłynie pozytywnie na aklimatyzację w zespole – zakończył Andriejkiw.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin