Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Własny lód nie pomógł

Własny lód nie pomógł

26 lutego 2023

Tylko jedno zwycięstwo dzieli Comarch Cracovię od awansu do półfinału play-off. W niedzielnym pojedynku „Pasy” ponownie pewnie wygrały z Zagłębiem.

Drużyna Cracovii od początku spotkania narzuciła swój rytm gry, czego efektem były dwa szybkie trafienia. Jako pierwszy drogę do bramki znalazł Alan Łyszczarczyk, który szybkim strzałem zaskoczył bramkarza Zagłębia, a chwilę później w okienko przymierzył Jiří Gula. Sosnowiczanie po ospałym początku odpowiedzieli trafieniem w 12 minucie, gdy po dwójkowej akcji Davida Zabolotnego pokonał Christian Blomqvist. Radość z bramki najwidoczniej rozluźniła szeregi zespołu Piotra Sarnika, gdyż niemal tuż po wznowieniu w sytuacji sam na sam z Patrikiem Spěšným znalazł się Damian Kapica, który przegrał pojedynek z bramkarzem Zagłębia.

Dużo więcej szczęścia na początku drugiej tercji miał Mico Luoto, po którego uderzeniu krążek odbił się za bramką i po rykoszecie od zawodników Zagłębia wpadł do siatki miejscowych. W 29 minucie „Pasy” podwyższyły swoje prowadzenie, a nagranie Łyszczarczyka na bramkę zamienił Marek Račuk. Chwilę później zakotłowało się pod bramką Cracovii gdzie nie przymrożony krążek próbował wyłuskać Blomqvist. Po krótkich przepychankach arbiter na ławkę kar odesłał za nadmierną ostrość Tima Friberga i Aleša Ježka. W ostatniej minucie drugiej tercji sosnowiczanie zdobyli swojego drugiego gola, a strzał Lukáša Motlocha pod poprzeczkę przekierował Michał Bernacki.

Ostatnia tercja nie przyniosła większej zmiany w stylu Zagłębia, które straciło w niej dwa kolejne gole. W 56 minucie piękną akcją popisał się Mateusz Michalski, który wymanewrował defensywę oraz bramkarza miejscowych i strzałem po lodzie podwyższył prowadzenie „Pasów”. Wynik spotkania na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ustanowił Łyszczarczyk strzałem do pustej bramki.

W rywalizacji do czterech zwycięstw Comarch Cracovia prowadzi już 3:0. Kolejny mecz już jutro w Sosnowcu o godzinie 19:00.

Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

0:1 Alan Łyszczarczyk – Erik Němec, Damian Kapica (02:28)
0:2 Jiří Gula – Patryk Wronka, Damian Kapica (03:52)
1:2 Christian Blomqvist – Jakub Witecki, Tim Friberg (11:25)
1:3 Mico Luoto (22:05)
1:4 Marek Račuk – Alan Łyszczarczyk, Mico Luoto (28:03)
2:4 Michał Bernacki – Lukáš Motloch, Christian Blomqvist (39:02, 5/4)
2:5 Mateusz Michalski – Sebastian Brynkus (55:27)
2:6 Alan Łyszczarczyk – Marek Račuk (57:41, 4/4 – do pustej bramki)

Sędziowali: Tomasz Radzik (główny), Bartosz Kaczmarek (główny), Sławomir Szachniewicz (liniowy), Wojciech Moszczyński (liniowy)
Minuty karne: 10-10
Strzały: 26-36
Widzów: 700

Zagłębie: P. Spěšný – L. Motloch, M. Kotlorz, T. Friberg, C. Blomqvist, J. Witecki – O. Krawczyk, A. Khoperia, D. Piotrowicz, J. Rzeszutko, P. Kogut – J. Michałowski, W. Andrejkiw, M. Bernacki, T. Kozłowski, K. Sikora – M. Naróg, O. Rzekanowski, D. Nahunko, N. Bucenko, A. Pawlenko.

Cracovia: D. Zabolotny – A. Ježek, S. Kinnunen, M. Kasperlík, R. Rác, R. Sawicki – J. Šaur, J. Gula, P. Wronka, V. Polák, D. Kapica – M. Luoto, R. Graborenko, E. Němec, M. Račuk, A. Łyszczarczyk – D. Krejčí, A. Dziurdzia, S. Brynkus, M. Michalski, V. Tomi.