2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Wygrana po karnych oraz prezentacja zespołu

Wygrana po karnych oraz prezentacja zespołu

2 września 2022

Kolejny sparing za nami. Hokeiści Zagłębia po rzutach karnych pokonali Tauron Podhale Nowy Targ 2:1. Decydującego o losach pojedynku gola zdobył w dodatkowej serii najazdów Nikita Bucenko. Po zakończonym pojedynku drużyna zaprezentowała się sosnowieckim kibicom.

Dzisiejsze spotkanie było wyrównane choć na początku lepiej spisywali się przyjezdni. W kolejnych minutach to podopieczni Grzegorza Klicha wypracowywali składniejsze akcje jednak nawet będąc w sytuacji sam na sam naszym zawodnikom brakowało skuteczności.

Wynik meczu dopiero w połowie spotkania otworzył Bartłomiej Wsół, który wykończył dwójkową akcję Podhala. Odpowiedź była niemal natychmiastowa gdyż dwie minuty później Zagłębie doprowadziło do wyrównania. Po strzale zza bramki Dmytro Danyłenki krążek odbił się od Kevina Lindskouga i wpadł za linię bramkową.

Kolejne minuty nie przyniosły rozstrzygnięcia więc zwycięzcę wyłonić musiały rzuty karne. W nich lepsi okazali się sosnowiczanie, a decydującego o zwycięstwie gola zdobył Bucenko, który w całej serii wykorzystał dwa swoje najazdy.

W piątkowym spotkaniu sztab trenerski testował dwóch czeskich defensorów – Lukasa Motlocha i Jakuba Ďurkáča. W szeregach Zagłębia zabrakło natomiast Jarosława Rzeszutko, którego czeka kilka dni odpoczynku z powodu urazu pachwiny.

Po zakończonym spotkaniu i krótkiej przerwie zaprezentowana została drużyna na sezon 2022/2023. Zawodnicy pojawili się na lodzie w nowych koszulkach. Po krótkiej prezentacji, której towarzyszyły również grupy młodzieżowe kibice mogli pojawić się na lodzie, porozmawiać z zawodnikami oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zagłębie Sosnowiec – Tauron Podhale Nowy Targ 2:1 k. (0:0, 1:1, 0:0) Rzuty karne: 4:3