Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Wygrana przed urlopami

Wygrana przed urlopami

24 sierpnia 2021

W ostatnim spotkaniu sparingowym na własnym lodzie przed sezonem 2021/2022 hokeiści Zagłębia Sosnowiec pokonali GKS Katowice 4:1.

Był to ostatni sparing na „Stadionie Zimowym” bowiem dwa ostatnie podopieczni Grzegorza Klicha rozegrają w Oświęcimiu i Nowym Targu.

Pierwsza tercja wtorkowego sprawdzianu zakończyła się bezbramkowym remisem. Wynik w 12 minucie meczu mógł otworzyć Matias Lehtonen, lecz krążek po jego uderzeniu odbił się od słupka. Napastnik katowiczan dwie minuty później znalazł się sam na sam z Mikołajem Szczepkowskim, który odbił krążek strzelony przez fińskiego napastnika.

Pierwsza bramka wtorkowego sparingu padła w 34 minucie meczu, a nagranie zza bramki Andreja Dubinina na gola zamienił Jarosław Rzeszutko, który musnął krążek, a ten prześlizgnął się obok Macieja Miarki. Trzy minuty później Zagłębie Sosnowiec prowadziło już dwoma bramkami, gdy precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Jewgenij Nikiforow.

Kontakt do rywala pod koniec drugiej tercji zmniejszył Patryk Krężołek pokonując Szczepkowskiego strzałem z backhandu. Odpowiedź miejscowych była niemal natychmiastowa, gdyż tuż po wznowieniu trójkową akcję sosnowiczan wykończył Michał Bernacki. Prowadzenie Zagłębie w trakcie drugiej tercji mógł jeszcze podwyższyć Michaił Syrojeżkin jednak uderzył w słupek.

Krążek ponownie odbił się od stelażu bramki GKS-u w trzeciej tercji po uderzeniu Jarosława Rzeszutko. Wynik meczu ustalił na dwie minuty przed końcem meczu ponownie Nikiforow, który wykorzystał grę w liczebnej przewadze swojej drużyny.

Przed hokeistami Zagłębia Sosnowiec kilkudniowe urlopy. Zawodnicy w najbliższą niedzielę zaprezentują się swoim kibicom w „Parku Sieleckim”, a do zajęć na lodzie wrócą w poniedziałek.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

1:0 Rzeszutko – Dubinin (33:03),

2:0 Nikiforow – Piotrowicz (36:16),

2:1 Krężołek – Bepierszcz (37:48),

3:1 Bernacki – Wasiljew, Nikiforow (38:11),

4:1 Nikiforow – Bernacki (57:46, 5/4)

Kary: Zagłębie – 2 min., GKS – 6 min.

Zagłębie: Szczepkowski – Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew, Bernacki – Khoperia, Mickiewicz; Piotrowicz, Rzeszutko, Dubinin – Nowak, Wysocki; Sikora, Kozłowski, Rybczik – Gawriłow, Domogała; Kasprzyk, Panzega, Piotrowski.

Katowice: Miarka – Rompkowski, Jakimienko; Bepierszcz, Smal, Mularczyk – Hudson, Schmidt; Skrodziuk, Lehtonen, Lebek – Musioł, Krawczyk; Miłek, Prokurat, Huchel – Thamert, Krężołek.