Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Wygrana w Katowicach. Hat-trick Wasiljewa

Wygrana w Katowicach. Hat-trick Wasiljewa

20 sierpnia 2021

Zagłębie Sosnowiec w piątkowym sparingu pokonało GKS Katowice. Hat-trickiem w dzisiejszym meczu popisał się Aleksandr Wasiljew, który powrócił do składu po urazie nogi.

O końcowym wyniku dzisiejszego spotkania zadecydowała głównie trzecia tercja, którą sosnowiczanie wygrali 3:0. Jako pierwsi do siatki rywala trafili jednak gospodarze, a grę z przewagą jednego zawodnika w szóstej minucie meczu wykorzystał Szymon Mularczyk. W 18 minucie „GieKSa” prowadziła już dwoma bramkami, a Michała Czernika z bliska pokonał Mateusz Bepierszcz. Warto odnotować, że w danym momencie sosnowiczanie ponownie grali w osłabieniu. Dystans do rywala jeszcze w premierowej odsłonie zmniejszył Aleksandr Wasiljew, który w liczebnej przewadze wpakował krążek do bramki obok Macieja Miarki.

W drugiej tercji podopieczni Grzegorza Klicha mogli doprowadzić do wyrównania jednak Kamil Sikora nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Dużo większa precyzją popisał się za to w 47 minucie pojedynku ponownie Wasiljew, który strzałem z nadgarstka doprowadził do remisu.

Zagłębie po raz pierwszy w dzisiejszym spotkaniu wyszło na prowadzenie na niecałe dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wtedy właśnie bramkę w liczebnym osłabieniu zdobył Jarosław Rzeszutko. Wynik meczu strzałem do pustej bramki ustalił ponownie Wasiljew, który z połowy lodowiska posłał krążek do siatki. Tym samym rosyjski napastnik w dzisiejszym pojedynku zanotował hat-tricka.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)

1:0 Mularczyk – Smal, Skrodziuk (8min, 5/4),
2:0 Bepierszcz – Hudson, Lehtonen (17min, 5/4),
2:1 Wasiljew – Nahunko, Syrojeżkin (19min, 5/4),
2:2 Wasiljew (46:20),
2:3 Rzeszutko – Piotrowicz, Mickiewicz (58:05, 4/5),
2:4 Wasiljew (59:57, do pustej bramki)

W 31. minucie rzut karny obronił Maciej Miarka, strzelał Kamil Sikora.

Kary: 10-10 min.

GKS: Miarka (Świerczyna) – Rompkowski, Jakimienko; Bepierszcz, Smal, Mularczyk – Hudson, Schmidt; Skrodziuk, Lehtonen, Lebek – Musioł, Krawczyk; Miłek, Prokurat, Huchel oraz Thamert.

Zagłębie: Czernik (od 20.01 Kotuła) – Naróg, Syrojeżkin; Dubinin, Wasiljew, Nahunko – Khoperia, Mickiewicz; Piotrowicz, Rzeszutko, Rybczik – Wysocki, Luszniak; Sikora, Kozłowski, Blanik – Domogała, Opiłka; Kasprzyk, Gniewek, Piotrowski.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin