2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Wyjazdowa porażka w przedostatnim sparingu

Wyjazdowa porażka w przedostatnim sparingu

3 września 2021

Sosnowiczanie wyszli wczoraj na lód, aby zmierzyć się w przedostatnim spotkaniu sparingowym z Re-Plast Unią Oświęcim. Mecz był bardzo wyrównany, lecz nasi hokeiści ostatecznie ulegli gospodarzom 2:3.

Biało-niebiescy od początku dobrze weszli w spotkanie i już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Michał Czernik nie obronił mocnego strzału Sebastiana Kowalówki. Zagłębie jednak nie kazało długo czekać na odpowiedź. Do wyrównania w ósmej minucie doprowadził Aleksandr Vasilev. Do końca pierwszej tercji wynik już się nie zmienił, choć Kamil Sikora miał doskonałą okazję do strzału, lecz niestety przegrał w pojedynku sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

W drugiej tercji do bramki trafiali już tylko zawodnicy z Re-Plast Unii Oświęcim. Podwyższyli wynik na 3:1, po dobrze rozegranych akcjach.

W trzeciej odsłonie spotkania mogliśmy obejrzeć jak oba zespoły radzą sobie z grą w przewadze oraz z grą w osłabieniu. Sosnowiczanom udało się trafić do siatki w pięćdziesiątej pierwszej minucie meczu. Jarosław Rzeszutko precyzyjnie podał do Ivana Rybchika, a ten umieścił gumę w bramce. Do końca sparingu wynik nie uległ już zmianie.

Przed naszą drużyną ostatni mecz kontrolny przed startem Polskiej Hokej Ligii. Zagłębie zmierzy się dzisiaj o godzinie 18:00 z Podhalem Nowy Targ.

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

1:0 – Kowalówka – Wanat, Noworyta (1:53),
1:1 – Vasilev – Nikiforov, Bernacki (7:32),
2:1 – Carlsson – Skinnars, Phillips (24:44),
3:1 – Glenn – Carlsson, Phillips (39:26, 5/4),
3:2 – Rybchik – Rzeszutko (50:02, 5/4).

Unia: Saunders – Glenn (4), Bezuška; Skinnars (2), Carlsson, Phillips (2) – MacDonald, Dudas; Themár, Dziubiński (2), Da Costa (2) – M. Noworyta, P. Noworyta; Oriechin, Trandin, S. Kowalówka – Wanat, Krzemień, Paszek.

Zagłębie: Czernik – Naróg, Syroezhkin; Nikiforov (2), Vasilev, Bernacki (2) – Bychawski (4), Jaśkiewicz; Przygodzki (2), Rzeszutko, Nahunko – Khoperia, Mickevich (2); Piotrowicz (2), T. Kozłowski, Rybchik – Luszniak, M. Domogała; Panzeca, Dubinin, Sikora.