2024-09-20 18:30

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Wysoka wygrana w meczu kontrolnym

Wysoka wygrana w meczu kontrolnym

13 sierpnia 2024

EC Będzin Zagłębie Sosnowiec zanotowało pierwsze zwycięstwo w serii sparingowej. W meczu kontrolnym przeciwko Podhalu Nowy Targ sosnowiczanie wygrali aż 9:2.

Spotkanie tak naprawdę po myśli podopiecznych Piotra Sarnika pomyślnie ułożyło się już na samym początku gdyż w szóstej minucie nasz zespół prowadził już czterema bramkami. Jako pierwszy Szymona Klimowskiego pokonał Radosław Sawicki, a chwilę później grę w liczebnej na bramkę zamienił Damian Tyczyński. W piątej minucie nagranie Sawickiego bezbłędnie wykorzystał Patryk Krężołek zaś chwilę później Klimowskiego pokonał Dominik Nahunko. Wynik tercji na 4:1 ustalił Christian Mroczkowski, który w ósmej minucie posłał krążek pod poprzeczkę.

W połowie meczu do siatki ponownie trafił Nahunko i była to jedyna bramka drugiej odsłony. W 47 minucie goście zmniejszyli dystans do Zagłębia, gdy rzut karny wykorzystał Mroczkowski. Odpowiedź sosnowiczan była niemal natychmiastowo gdyż z bulika huknął Marek Charvat. Na dziesięć minut przed końcem Pawła Bizuba pokonał Witalij Andrejkiw. Kolejną bramkę z rzutu karnego zdobył Piotr Ciepielewski zaś wynik meczu ustalił Jakub Saur.

Już jutro nasza drużyna rozegra kolejny sparing. Rywalem w wyjazdowym pojedynku będzie Comarch Cracovia, a mecz ten rozpocznie się o godzinie 17:00.

EC Będzin Zagłębie Sosnowiec – Podhale Nowy Targ 9:2 (4:1, 1:0, 4:1)

Kary: 6-12 min.

Zagłębie: P. Spěšný – Charvat, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Krawczyk, Naróg; Sawicki, Vikiila, Djumic – Andrejkiw, Kotlorz; Korenczuk, Nahunko, Ciepielewski – , Włodara; Kaczyński, Bucenko, Bernacki oraz Karasiński.

Podhale:  Klimowski (od 06:21 do 20:00 Bizub) – Pangiełow, Załamaj; Denyskin, Worwa, Bochnak – Kolusz, Mrugała; Dupuy, Boivin, Szczerba – Tomasik, Wilson; Jarczyk, Słowakiewicz, Mroczkowski – Horzelski; Kamiński, Saroka, Jarosz.