Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Zagłębie na urlopach

Zagłębie na urlopach

4 lipca 2021

Rozpoczęły się urlopy hokeistów Zagłębia Sosnowiec. Podopieczni Grzegorza Klicha na drugą część przygotowań do sezonu 2021/2022 powrócą 12 lipca.

Pierwszy etap przygotowań „na sucho” skończył się wraz z końcem czerwca. Obecnie drużyna przebywa na urlopach. Jeżeli uda się zamrozić taflę „Stadionu Zimowego” to możliwe, że sosnowiczanie powrócą już do zajęć na lodzie.

Za nami pierwszy okres przygotowań który trwał sześć tygodni. Każdy z nich miał dziewięć jednostek treningowych. Zajęcia były urozmaicone z naciskiem na budowanie siły funkcjonalnej i hipertrofii oraz na budowę wytrzymałości w treningach biegowych. Były też zajęcia z jogi oraz gry sportowe. Jestem zadowolony z tego pierwszego okresu. Po zawodnikach widać, że solidnie przepracowali ten okres. Ostatnie dni były zarazem testami dla nich. Każdy zrobił progres i z tego jestem zadowolony. Teraz zawodnicy udali się na urlopy oczywiście z dalszymi zalecaniami aby podtrzymać to, co udało się wypracować – podsumował pierwszy etap przygotowań szkoleniowiec sosnowiczan, Grzegorz Klich.

 

Ostatni trening Załębie odbyło na obiektach Stadionu Ludowego.

Przerwa od codziennych treningów nie oznacza jednak swobody w diecie i braku ruchu. Każdy z zawodników otrzymał wskazówki i zalecenia, których powinien przestrzegać podczas wypoczynku.

Jestem zwolennikiem tego, że zachęcam do aktywności. Nie wymuszam tego od zawodników, gdyż wiemy, że ten odpoczynek też jest ważny. Zawodnicy muszą zresetować się zarówno fizycznie jak i mentalnie. Jesteśmy pod monitoringiem i wyniki są zapisywane jednak zachęcam do innej aktywności. Można na przykład pływać czy grać grać w tenisa. Jesteśmy seniorami i każdy zdaje sobie sprawę z tego, że leżenie do góry brzuchem przez dziesięć dni może wpłynąć negatywnie. Jeżeli ktoś pofolguje sobie zbyt mocno, to na pewno to później wyjdzie – podsumował trener przygotowania motorycznego, Jakub Baron.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin