2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Zagłębie zwycięża w Sanoku

Zagłębie zwycięża w Sanoku

20 października 2023

Dziesięć goli i ponad 170 karnych minut – tak podsumować można dzisiejsze spotkanie w Sanoku. Aż sześciu zawodników zakończyło ten mecz przed czasem.

Dzisiaj w Sanoku naszych hokeistów wspierała kilkunastoosobowa grupa sympatyków Zagłębia. Niesieni dopingiem zawodnicy już piątej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Patryka Krężołka, który zmieścił krążek przy słupku. Podopieczni Piotra Sarnika kontrolowali przebieg meczu, a w 12 minucie krążek z ostrego kąta do bramki skierował Olli Valtola.

Drugiej tercji nie zdołał dokończyć Kamil Sikora, który dostał krążkiem w łuk brwiowy i z zakrwawioną twarzą zjechał do szatni.

Jej początek to kolejne ataki Zagłębia, które dały kolejnego gola. Po szybkiej kontrze precyzyjnym strzałem popisał się ponownie Valtola. Tercja zakończyła się remisem, gdyż w jej końcówce krążek wcisnął za linię bramkową Saku Kristian Kivinen. Druga odsłona zakończyła się przepychankami i bójkami za co sędziowie nałożyli cztery kary meczów. Na trzecią tercję nie wyszli zatem po stronie Zagłębia Damian Tyczyński i Witalij Andrejkiw zaś po stronie miejscowych Szymon Fus i Damian Ginda.

W ostatniej odsłonie sosnowiczanie zdobyli pięć bramek, a rywal jedną. Warto nadmienić, że w drużynie z Sanoka dwóch kolejnych zawodników zostało odesłanych do szatni – Marek Strzyżowski i Szymon Dobosz. Rywale nastawieni byli na niesportowe zagrania, a nasza drużyna wykorzystała to wzorowo i przerwała złą passę wygrywając na trudnym terenie.

Marma Ciarko STS Sanok – Zagłębie Sosnowiec 2:8 (0:2, 1:1, 1:5)

2:7 – Arkadiusz Karasiński – Tomasz Kozłowski, Michał Bernacki (58:21, 5/4),
2:8 – Dominik Nahunko – Marek Charvát, Jakub Šaur (59:58).

STS: K. Tamminen (od 51:21 Świderski) – Binner, Lindberg; Viitanen, S. Tamminen, Karnas – MacEachern, Burzik; Sienkiewicz, Ceder, Strzyżowski – Florczak, Musioł; Dobosz, Kivinen, Filipek – Najsarek, Fus; Ginda, Miccoli, Bukowski.

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Krawczyk; Salo, Valtola, Lindgren – Andrejkiw, Kotlorz; Nahunko, Bucenko, Sikora – Naróg; Bernacki, Kozłowski, Karasiński.

Sędziowali: Mateusz Krzywda (główny), Patryk Pyrskała (główny), Mateusz Kucharewicz (liniowy), Dariusz Pobożniak (liniowy)

Minuty karne: 116-60
Strzały: 23-37