Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Zrób TO dla JAJ! Zadbaj o swoje zdrowie!

Zrób TO dla JAJ! Zadbaj o swoje zdrowie!

2 listopada 2022

Co roku tysiące mężczyzn w Polsce mierzą się z nowotworami jąder oraz rakiem prostaty. Niestety, tysiące z nich tę walkę przegrywa. Tak być nie musi! Odpowiednio wcześnie wykryty nowotwór jest łatwiejszy do wyleczenia. Przekonaliśmy się o tym rok temu po akcji piłkarzy i hokeistów Zagłębia Sosnowiec.

W tym roku wystartowała kolejna edycja prowadzona wyłącznie pod nową nazwą „Mosznowładcy”, lecz nadal w duchu międzynarodowego ruchu zapoczątkowanego w 2004 roku w Australii.

Przed rokiem piłkarze i hokeiści Zagłębia Sosnowiec zachęcali kibiców do badań. Dzięki zaangażowaniu naszych zawodników udało się uratować aż 5 mężczyzn! Oczywiście w tym roku również nie może nas zabraknąć!

Przez cały listopad można przeprowadzić badanie w wielu placówkach w Polsce. Zawodnicy naszego klubu już w przyszłym tygodniu udadzą się do sosnowieckiej Polikliniki Doktora Bessera, aby sprawdzić swój stan zdrowia.

“Zmiany nowotworowe jąder dotykają głównie mężczyzn między 14 a 35 rokiem życia, a więc tych młodych, pewnych swojego zdrowia i uważających się za bezpiecznych od wszelkich chorób”

Co roku na nowotwór prostaty choruje 15000 mężczyzn!

Codziennie u czterech mężczyzn diagnozuje się nowotwór jądra. W większości są to faceci przed trzydziestką. Codziennie czternastu panów diagnozowanych jest z rakiem prostaty. Jest to najbardziej powszechny nowotwór wśród mężczyzn w Polsce.

Rak prostaty jest trzecim najbardziej powszechnym nowotworem wśród mężczyzn w Polsce. Dotyka coraz młodszych facetów ze względu na rozmaite czynniki ryzyka, m.in. dietę czy palenie papierosów. Odpowiednio wcześnie wykryty nowotwór gruczołu krokowego nie oznacza wyroku. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie badania!

Badanie można przeprowadzić m.in. w placówce:

Poliklinika Doktora Bessera – ulica Sucha 7a (Sosnowiec)

– na hasło „Zagłębie” na wszystkich mężczyzn czeka rabat 25%
– Badanie USG z konsultacją lekarską tylko 150zł (po zniżce)
– zapisy: 731 731 831

Więcej o akcji: https://mosznowladcy.pl/

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin